Masakr na Floridě. 19letý mladík zabil 17 lidí na střední škole
15. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 3440 0
thumbnail
Pachatelem středeční střelby na floridské škole, která si vyžádala nejméně 17 mrtvých, byl bývalý student vyloučen pro blíže nespecifikovaný disciplinární delikt, dříve se léčil na psychiatrii. Informovala o tom ve čtvrtek televize CNN s odvoláním na vyjádření okresního šerifa Scotta Israela. Podle šerifových slov byl pachatelem 19letý Nikolas Cruz, vyzbrojený minimálně jednou poloautomatickou puškou AR-15 a více zásobníky, uvedla agentura AP.

 

 

Dvanáct obětí zahynulo přímo uvnitř školní budovy. Dvě mrtvá těla se našly před školou a další na nedaleké ulici. Dvě další osoby později zemřely na následky zranění. V místních nemocnicích podle šerifa hospitalizovali 14 lidí. Na snímku evakuace studentů

V Bílém domě zrušily ve spojitosti se střelbou každodenní tiskový brífink. Prezident Donald Trump se okamžitě telefonicky spojil s floridským guvernérem Rickem Scottem a nabídl mu pomoc ze strany federálních úřadů. Prezident také na Twitteru vyjádřil svou soustrast s oběťmi.

Pachatel středeční střelby na floridské škole, která si vyžádala nejméně 17 mrtvých, zveřejňoval velmi "znepokojující" příspěvky na internetových sociálních sítích. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AP s odvoláním na vyjádření místních představitelů a pachatelova bývalých spolužáků.

Podle jednoho ze studentů, který utekl před smrtící střelbou, 19letý Nikolas Cruz zveřejnil na síti Instagram fotografii, na níž pózoval se střelnou zbraní. Podle něj šlo jinak o plachého mladíka. Jiný spolužák tvrdil, že Cruz na Instagram sdílel příspěvek o porážení zvířat a že si v zahradě svého domu nacvičoval střelbu ze vzduchovky. Úřady uvedly jen to, že zkoumají mimořádně znepokojující příspěvky, které zadržen střelec ještě před útokem zveřejnil na internetu, avšak neuvedli bližší podrobnosti.

Zdroj: cnn.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor