Rusko a Libanon podepíší dohodu o vojenské spolupráci
12. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 6845 0
thumbnail
Libanon plánuje, že otevře své přístavy pro ruské válečné lodi a Rusko na oplátku pomůže s výcvikem Libanonské armády. Ruská vláda tento týden oznámila, že se Moskva chystá s Libanonem uzavřít dohodu o vojenské spolupráci, která vytvoří „důkladný rámec pro koordinaci a společné aktivity“ mezi armádami obou těchto zemí.

 

 

Ruský ministerský předseda Dimitrij Medveděv dal podle mediálních zpráv ruskému ministerstvu obrany pokyn, aby začalo rozhovory se svými libanonskými protějšky na podepsání dohody o spolupráci mezi oběma zeměmi.

Tyto zprávy přichází spolu s tím, jak izraelský ministr hrozí, že Libanon uvrhne zpět do doby kamenné.

Koncept smlouvy, která má být oběma stranami podepsána, obsahuje podle ruské agentury Sputnik otevření libanonských přístavů pro ruská vojenská plavidla a flotily a navíc i z libanonských letišť udělá pro ruské letouny a bitevníky tranzitní stanice, přičemž ruské ozbrojené síly vyšlou vojenské experty, aby cvičili libanonskou armádu a posílili bojeschopnost jejích vojáků.

Koncept smlouvy zajišťuje výměnu informací o obranných záležitostech a posílení vzájemné důvěry ve společném boji proti terorismu stejně jako pro rozvoj vztahů v oblasti společných vojenských cvičení v různých oblastech týkajících se vojenské služby včetně zdravotnictví, inženýrství, zeměpisu a dalších.

Tato dohoda obsahuje rovněž účast na námořním vyhledávání a záchranných činnostech, boj s terorismem a s pirátstvím. Rusko rovněž libanonským vojenským delegacím udílí právo účastnit se ruských vojenských cvičení, shromáždění a konferencí, které budou svolány o obranných záležitostech.

Zdroj: middleeastmonitor.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor