Sýrie sestřelila izraelské rakety útočící na civilisty
9. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 5324 0
thumbnail
Syrská armáda střílela na skupinu izraelských válečných letounů, které ve středu u Damašku údajně střílely na civilní i vojenské cíle. Syrská oficiální tisková agentura SANA potvrdila, že jejich vojska reagovala na „novou izraelskou agresi“ sestřelením téměř všech izraelských raket.

 

 

Syrská armáda střílela na skupinu izraelských válečných letounů, které ve středu u Damašku údajně střílely na civilní i vojenské cíle.

Syrská oficiální tisková agentura SANA potvrdila, že jejich vojska reagovala na „novou izraelskou agresi“ sestřelením téměř všech izraelských raket.

Syrské ozbrojené síly nevyzradily žádné informace o obětech nebo škodách vzniklých v důsledku tohoto izraelského přepadu.

„Generální velitelství činí Izraelské ozbrojené síly plně odpovědné za nebezpečné důsledky jeho opakovaných agresivních a nevypočitatelných dobrodružství,“ uvádí se v prohlášení Syrské armády, které citovala Reuters.

Izraelské ozbrojené síly to odmítly komentovat s tvrzením, že na takové zprávy neodpovídají.

Sýrie Izrael obvinila z podobného útoku také 9. ledna, při němž rakety mířily na předsunutá vojenská stanoviště v oblasti Qutayfeh na venkově Damašku.

Izraelské letectvo už od počátku tohoto konfliktu útočilo na cíle v Sýrii. Tel Aviv tvrdí, že jeho útoky jsou zaměřené na libanonskou ozbrojenou skupinu Hezbollah, kterou považuje za teroristickou organizaci.

Damašek říká, že izraelské přepady porušují syrskou suverenitu a podvrací její úsilí o vytlačení Islámského státu a dalších extremistických skupin z této země.

Zdroj: rt.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor