Provládní syrská vojska zaútočila na místo, kde se nacházeli američtí poradci. Následný americký nálet zabil sto Asadových bojovníků
8. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 8185 0
thumbnail
Koalice pro boj s frontou Islámský stát v čele s USA učinila prohlášení, že provládní ozbrojené jednotky zaútočily na štáb Syrských demokratických sil (SDF). Zde se nacházeli američtí poradci, po čemž byl podniknut odvetný útok na syrské vojáky. ...

 

 

„Syrské provládní síly podnikly 7. února nevyprovokovaný útok na štáb Syrských demokratických sil. Koaliční vojáci se v okamžiku útoku nacházeli spolu s partnery z SDF jako poradci, pomocníci a doprovod osm kilometrů na východ od dohodnuté linie odvrácení konfliktů na řece Eufrat," praví se ve zprávě velení.

„Koalice zasadila údery proti útočníkům za účelem obrany koaličních a partnerských sil, aby odrazila agresivní akci proti partnerům, jež se účastní boje s frontou IS," praví se dál ve zprávě.

Při středečním útoku mezinárodní koalice vedené USA zahynulo 100 příslušníků syrských provládních sil. Koalice prohlásila, že za hlavní úkol v Sýrii považuje boj s IS, ale ponechává si právo na sebeobranu.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor