Tento kmen žije celý svůj život na oceánu. Vodní lidé jsou tak možná jediným kmenem světa, který k životu nepotřebují „zem“
7. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 9782 0
thumbnail
Představte si lidi, kteří již celá staletí žijí na moři. Jejich domovem jsou vory a oceán. Zdá se vám to jako příběh z dobrodružného románu? Ne, je to realita, která se odehrává na odlehlých ostrovech u pobřeží Malajsie. Celý svůj život totiž přežijí na vodě a jejich přirozeným prostředím je oceán. Co všechno víme o těchto vodních lidech?

 

 

Réhahn navštívil 8 malých ostrovů, které jsou na kilometry vzdálené od civilizace. A našel tu lidi, kteří žijí stále tak jako jejich předkové celá staletí. Jejich domovem je totiž oceán.

Téměř vše, co potřebují, jim jejich domov nabídne. Žijí v "vesničkách", které se skládají z několika chatrčí plovoucích na vodě. Živí se lovem ryb na loďkách, které si sami vyrobí.

Potřebné dřevo a pitnou vodu mají z nedalekých opuštěných ostrovů, mezi nimiž se svými plovoucími domy kočují. Nezajímá je moderní svět ani peníze. Jediné, co je pro ně důležité, je oceán a jeho dary...

Život na moři je pro děti hotovým rájem. Už od mala vědí perfektně plavat a ve vodě stráví celé dny. Když mají děti 8 let, rodiče je učí lovit ryby. Rybolovu se zde věnuje každý bez ohledu na věk či pohlaví. Dary oceánu jsou smyslem jejich života.

Tito lidé často ani netuší kolik mají let. Nežijí budoucností ani minulostí. Jediné, co je zajímá, je přítomnost. Fotograf Réhahn byl překvapen klidem a vyrovnaností, které ve vodních "vesnicích" panovaly.

Bajau Laut, gli ultimi veri nomadi marini! Questi straordinari indigeni abitano il vasto tratto di mare del “Triangolo dei Coralli”, tra Malesia, Filippine e Indonesia, e non toccano quasi mai la terra ferma. Si tratta di una comunità apolide, formata da diversi gruppi famigliari, che a bordo di tradizionali imbarcazioni usate anche come case, si sposta e si stabilisce in continuazione. Un popolo pacifico, abituato a vivere di piccoli commerci, di pesca e di tutte le ricchezze che il mare può offrire... #MyBestPlaceAroundTheWorld . . #bajaulaut #seagypsy #nomad #floatingvillage #gipsy #sea #bajau #coraltriangle #amazingworld #awesomeearth #aroundtheworld #widenyourworld #beautifuldestinations #worldcaptures #earth #wonderful_earthlife #naturelovers #exploringtheglobe #traveltheworld #wonderful_places #onedestination #onedirection #MyBestPlace #dovemipiace

Příspěvek sdílel uživatel @ mybestplace,

Celodenní pobyt na slunci vyřešili tito lidé jednoduše. Vyrábějí si vlastní "opalovací krém". Nazývá se Borak a jde o pastu vyrobenou z kurkumy. Touto pastou se natírají téměř všichni. Pasta ochraňuje jejich kůži před silným sluncem. Kůže je totiž znamením krásy a pasta tak pomáhá mladým dívkám zaujmout jejich budoucích manželů.

Lidé z kmene Baja nejsou obyvateli žádné země. Životy žijí ve svém vlastnoručně vytvořeném ráji, který jim někteří můžou jen závidět.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor