Italské volby: Berlusconi prohlásil, že deportuje 600 000 těch časovaných bomb, kterými jsou migranti
7. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 4375 0
thumbnail
Bývalý italský ministerský předseda Silvio Berlusconi předčil i svého koaličního partnera z populistické strany Lega Matteo Salviniho, kdy řekl, že deportuje ještě o 100 000 migrantů více, a mluvil o nich jako o „kriminálnících“. Tento bombastický miliardář pronesl své komentáře po brutální vraždě 18 leté Pamely Mastropierto nigerijským drogovým dealerem Innocent Oseghalem z minulého týdne.

 

 

Berlusconi šel ještě dále než jeho koaliční partner Matteo Salvini, který slíbil deportovat 500 000 ilegálních migrantů do pěti let, kdy on říká, že o to udělá 600 000 ilegálů, hlásí Kronen Zeitung.

„Ten migrační problém je extrémně závažný, kdy z 630 000 migrantů v Itálii jich má právo na azyl, protože prchli před válkou a smrtí jen 30 000, zatímco dalších 600 000 jsou časovanou bombou, která může v kterémkoliv okamžiku vybuchnout, protože žijí ze zločinu,“ řekl Berlusconi.

V neděli pan Salvini rovněž komentoval brutální vraždu, při níž byla slečna Mastropietro zabita a rozkouskována.

„V Itálii musíte respektovat pravidla, a tak musíte vypovědět migranty bez povolení k pobytu, kteří žijí z obchodů s drogami,“ řekl.

Mnozí tyto poznámky oněch vůdců, jejichž centro-pravicová koalice momentálně vede v průzkumech před volbami, které budou příští měsíc, pohoršeně kritizují. Ti také poukazují na to hrozné sériové střílení po migrantech v Macerat, kterého se během víkendu dopustil 28letý Luca Traini.

Traini je krajně pravicový extremista, který při zatýkání policisty pozdravil fašistickým pozdravem, a panuje o něm přesvědčení, že byl motivován pomstou za vraždu této 18 leté dívky.

Podle určitých zpráv se Traini také neúspěšně pokoušel v roce 2017 kandidovat za stranu Lega. Tajemnice strany v Macerata Maria Letizia Marino poukazovala, že Traini měl možná s touto 18 letou obětí romantický vztah, kdy říká, že Triani se zmiňoval, že chodí „s holkou z Říma, která má problém s drogami.“

Italská policie vyjádřila obavy, aby se z krajně pravicové scény v Itálii nezačali vynořovat jeho napodobitelé.

Itálie by se rovněž mohla potýkat s další vlnou ilegálních imigrantů, jelikož přichází zprávy odhalující, že počet migrantů plavících se z Libye přes Středozemní moře v posledních týdnech zase vzrostl.

Zdroj: breitbart.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor