Největší raketa světa odstartovala úspěšně. SpaceX slaví
6. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 5949 0
thumbnail
Falcon Heavy je plánovaná nosná raketa americké soukromé společnosti SpaceX. Jedná se o derivát předchozího nosného zařízení této společnosti, rakety Falcon 9. V případě úspěchu se Falcon Heavy stane nejsilnější raketou současnosti – bude mít dvakrát vyšší tah než raketa Delta IV Heavy, které momentálně toto prvenství patří. ...

 

 

Raketa bude schopná dopravit až šedesát čtyři tun na nízkou orbitu Země, až šestnáct tun na translunární dráhu a až čtrnáct tun na přechodovou dráhu k Marsu. Při záchraně prvních stupňů bude nosnost nižší.

Při prvním letu bude pod aerodynamickým krytem jako jediný náklad na speciálním podstavci umístěn automobil Tesla Roadster Elona Muska. Musk svoje auto k tomuto účelu použil hlavně z důvodu levné reklamy a nutnosti naložit alespoň nějaký náklad. Automobil během letu bude přehrávat skladbu Space Oddity. Plánovaná orbita Tesla Roadsteru bude kolem Slunce a bude periodicky prolétat kolem Marsu. Této orbity by měla raketa dosáhnout pomocí Hohmannovy elipsy, čímž SpaceX prokáže schopnost Falconu Heavy dosáhnout orbity Marsu, k čemuž ovšem vzhledem k absenci systémů pro korekci trajektorie a komunikaci na druhém stupni při inauguračním letu nemůže dojít.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor