Na Ukrajině navrhli vozit ruské umělce v klecích
6. února 2018 Redakce AC24 Ze světa 2674 0
thumbnail
Vůdce nacionalistické organizace „Bratrstvo“ Dmitrij Korčinskij ve vysílání televizního kanálu „112 Ukrajina“ označil ruské umělce za „zvířata“. Radikál uvedl, že na rozdíl od mnoha ukrajinských politiků, nepovažuje vstup ruských umělců do země za hrozbu pro národní bezpečnost. Nicméně si je Korčinskij jistý, že během návštěvy na Ukrajině se musí umělci izolovat a „držet v zoologických zahradách“.

 

 

„Ať vstoupí, ale je třeba je mít v železných klecích, a pak u nikoho nebudou žádné problémy a bude to v pořádku,“ řekl Korčinskij.

Inu kulturní představitel národa spěchajícího do Evropské unie za jejími "hodnatami".

Korčinskij je znám svými pobuřujícími prohlášeními. Například prohlásil řekl, že sní o odjezdu všech ukrajinských opozičníků do Ruska. Kromě toho radikál vyzýval k trestnímu stíhání Ukrajinců jedoucích na dovolenou na Krym.

V říjnu loňského roku Nejvyšší rada Ukrajiny přijala zákon zakazující hostující umělce z Ruska, kteří jsou podle názoru Kyjeva „hrozbu pro národní bezpečnost“. Dokument neumožňuje pracovat v zemi těm, kteří se dostali na černou listinu z ministerstva kultury. Ta již nyní obsahuje 120 lidí.

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že zákazem hostujících ruských umělců se Ukrajina stává policejním státem se „železnou oponou“.

Zdroj: pz.cz

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor