Italský populistický vůdce slibuje deportovat 500 000 migrantů
29. ledna 2018 Redakce AC24 Ze světa 4086 0
thumbnail
Vůdce Ligy severu Matteo Salvini slíbil, že stane-li se ministerským předsedou Itálie, tak deportuje půl milionu migrantů. Tento italský populista slíbil, že bude-li v celonárodních volbách v březnu 2018 zvolen ministerským předsedou, tak deportuje během svého prvního roku vlády 100 000 migrantů a půl milionu v průběhu svého pětiletého období, hlásí Telegraph.
 

 
Loading...

„V Itálii je půl milionu neregulérních migrantů. Všechny je třeba poslat domů,“ řekl Salvini počátkem tohoto týdne.

Salvini je za své postoje proti masové migraci médii mainstreamu obviňován, že je xenofob nebo dokonce až rasista.

K těmto překrucovačům promluvil, kdy řekl: „Jediným, co zapůsobí proti rasismu, bude kontrola, regulace a omezování imigrace. Miliony Italů jsou v ekonomických těžkostech. Italové nejsou žádní rasisté, ale kontrole se vymykající imigrace rasismus vyvolá spolu s dalšími reakcemi, které vůbec ani zdaleka nebudou pozitivní. A právě tomu chceme zabránit.“

Salvini se svou stranou Lega Nord zformoval volební alianci s miliardářem a bývalým čtyřnásobným ministerským předsedou a vůdcem Forza Italia Silvio Berlusconim a s konzervativně nacionalistickou stranou Bratři Itálie vedenou Giorgií Meloni.

Kdo se stane ministerským předsedou, pokud tato aliance vyhraje volby, bude záviset na tom, která z těchto stran urve nejvíce voličů. V současnosti je Lega Nord jen dvě procenta za Forza Italia podle nedávného průzkumu od firmy EMG.

Itálie, průzkum EMG:

M5S-EFDD: 28%

PD-S&D: 24%

FI-EPP: 16% (+1)

LN-ENF: 14%

LeU-LEFT: 6%

FdI-*: 5% (-1)

Ncl-*: 3%

I-*: 2%

+E-*: 1%

CP-*: 1%

Dotazování v období: 19/01/18–21/01/18

Velikost vzorku: 1,803

Ale i kdyby se Forza Italia umístila první, tak pan Berlusconi nemůže být ministerským předsedou, protože má tento úřad zakázaný kvůli předchozímu odsouzení za daňový únik.

Tyto sžíravé komentáře jsou od Salviniho jen poslední, když ten je známý i jako zavilý euroskeptik. Počátkem tohoto měsíce vůdce Lega Nord řekl v jednom explozivním interview: „Ať se z toho Evropská unie třeba poje*e.“

„Evropa nás po celých posledních 15 let jen trestá a máme se hůře, než jsme se měli před 15 lety,“ řekl s dodatkem: „Evropské kroky jsou tou poslední věcí, která mě zajímá.“

Itálie nese břemeno statisíců migrantů, které až donedávna do Itálie dovážely od jen pár mil vzdáleného libyjského pobřeží pro-migrační neziskovky svými „záchrannými“ loděmi, které teď zato obviňují ze spolupráce s pašeráky lidí.

Ač se EU pokoušela Itálii ale i Řecku ulevit z tohoto tlaku vynucením systému povinných redistribučních kvót na migranty, tak mnohé země jako Česko, Polsko, Maďarsko a nyní už i Rakousko tomuto systému odporují, kdy místo toho upřednostňují deportace, silné hranice a námořní hlídky.

Zdroj: breitbart.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor