Ruský plyn se otočil u pobřeží USA a náhle opět změnil kurz
20. ledna 2018 Redakce AC24 Ze světa 8366 0
thumbnail
Tanker dopravující do USA plyn vytěžený v Rusku se otočil den před tím, než dojel do amerického Bostonu. V pátek 19. ledna to uvádí Bloomberg. Loď Gaselys měla připlout k východnímu pobřeží USA 13. ledna. Teď míří do španělského přístavu Algeciras, kam dorazí příští týden.
 

Majitel nákladu, severoamerická filiálka společnosti Engie SA, nekomentuje změnu trasy tankeru, uvádí agentura.

Dne 9. ledna noviny Kommersant uvedly, že tanker patřící francouzské společnosti Engie veze náklad tekutého paliva z projektu Jarmal SPG do USA. „Tato dodávka zcela odporuje strategii rozvoje amerického trhu, podle níž se z USA stává velký vývozce zkapalněného přírodního plynu a replynofikační terminály jsou přestavěny na terminály zkapalňování plynu," uvedla noviny.

Tanker Gaselys se zkapalněným přírodním plynem (ZPP), který se otočil v Atlantiku den před připlutím do Bostonu, pokračuje v cestě k cíli. Uvádí to Bloomberg s odkazem na zástupce francouzské energetické společnosti Engie SA, která je vlastníkem nákladu.

„Cíl cesty lodě se nezměnil," prohlásili ve společnosti. Vysvětlili, že datum dodávky bylo změněno kvůli klimatickým podmínkám.

Zdroj: arxiv.org, pz.cz

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor