Trump „prodal“ Norsku neexistující letadla F-52 a odmítl migranty „ze všech pr*elí světa“
12. ledna 2018 Redakce AC24 Ze světa 6949 0
thumbnail
Prezident USA Donald Trump na tiskové konferenci s norskou premiérkou Ernou Solbergovou omylem prohlásil, že Washington prodal této skandinávské zemi letadla, která existují pouze v počítačové hře, píše Sputnik International. „V listopadu jsme začali dodávat stíhačky F-52 a F-35", řekl americký předák a zdůraznil, že hodnota objednávky činila 10 miliard dolarů.
 

Avšak první ze zmíněných letounů existuje pouze v počítačové hře Call of Duty: Advanced Warfare.

Trump pravděpodobně nesprávně přečetl poznámku, že USA mají dodat Norsku 52 letounů F-35.

Přeřeknutí amerického prezidenta nezůstalo bez povšimnutí mezi uživateli sociálních sítí, kteří začali žertem vyslovovat předpoklady o vzhledu „nejnovějšího letadla".

„Tu je exkluzivní záběr tohoto úžasného nového letadla", napsal na Twitteru uživatel @unfairunbalancd. ​„Možnosti F-52 jsou opravdu působivé", podotkl @APHClarkson a uvedl záběr ze Star Wars.

Americká média ve čtvrtek široce dále referovala o tom, že Trump v Bílém domě v diskusi se senátory na téma migrace použil vulgární výraz.

„Proč sem necháváme všechny ty lidi z prdelí světa přicházet?“ řekl podle zdrojů amerických médií prezident zákonodárcům během debaty v Oválné pracovně.

Zdroj: idnes.cz, snews.com

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor