Přísně tajná mise. Do vesmíru odstartovala raketa s utajeným vojenským nákladem
8. ledna 2018 Redakce AC24 Ze světa 7233 0
thumbnail
Tajná mise s krycím jménem "Zuma," ke které se nehlásí žádná americká vláda, vzbuzuje řadu otázek. Družice měla podle původního plánu odstartovat v listopadu minulého roku. Avšak kvůli technickým komplikacím rakety Falcon 9 se start přeložil dvakrát. Raketa nakonec úspěšně odstartovala 8. ledna.

 

 

Dosud není veřejnosti známo zda je mise Zuma pouze kódové označení nebo oficiální název družice. Celou misi řídí americká technologická společnost SpaceX, která v roce 2015 podepsala smlouvu s americkou společností Northropem, která vyrobila i tajný vojenský náklad, se kterým raketa odletěla do vesmíru.

Podle názoru odborníků jde o nejcennější vojenský náklad, který byl dosud do vesmíru vynesen.

Podle informací, které zveřejnil SpaceX na své oficiální stránce, start rakety Flacon 9 se měl uskutečnit ze startovací rampy 39A. SpaceX však původní plán změnil a raketa odstartovala 8. ledna o druhé hodině v noci z rampy 40.

Na rampě 39A aktuální stojí Falcon Heavy, na němž se provádějí revizní kontrolou. Tato raketa by měla odstartovat na misi koncem ledna. Raketa Falcon Heavy s 27-motory je považována za nejsilnější vesmírnou raketu v historii vesmírných letů.

Americká družice Zuma v prvním stupni poletí do vesmíru pod označením B1043. První stupeň byl původně cílený pro mezinárodní vesmírnou stanici ISS, kterou objednala NASA. S označením CRS-13 letěla raketa v prosinci minulého roku z místa, které bylo původně určeno raketě Falcon 9.

Náklad z rakety se uvolní hned po tom, co se první stupeň odpojí, a jádro B1043 se pokusí úspěšně přistát na pevném povrchu přistávací plochy s označením LZ-1. Přistávací pevnina se nachází v základně amerického letectva na Floridě. Konkrétně jde o přistávací plochu na Mysu Canaveral, z něhož jsou všechny údaje o vypuštění nákladu v druhém stupni přísně tajné. Veřejnost bude moci vidět jen jako B1043 přistává na ploše LZ-1.

Zdroj: yahoo.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor