Nejlepší mateřská školka na světě. Zde se výrazně mění způsob vzdělávání dětí
2. ledna 2018 Redakce AC24 Ze světa 4711 0
thumbnail
Děti v Japonsku mají jednu z nejlepších mateřských škol na světě. Nedaleko Tokia se totiž nachází zařízení s názvem Fuji, které výrazně mění způsob vzdělávání dětí. Tento architektonický počin bez bočních stěn nabízí obrovský prostor pro děti, které zde mohou běhat, skákat a lézt celý den.

 

 

Vzdělávání dětí se v mnoha zemích považuje za prioritní proces, který formuje naši osobnost i budoucnost. Tak, jak se inovují technologie či mnohé jiné odvětví, se inovuje i způsob vzdělávání.

Při nastavení správného procesu výchovy dětí je důležité zaujmout jejich pozornost a zájem. Velmi bravurním způsobem se to podařilo architektovi Takaharu Tezuka, který navrhl mateřskou školku považovanou za jednu z nejlepších na světě.

Talentovaný architekt se inspiroval množstvím malých dětí a jejich činnostmi, které dělají nejraději. Podařilo se mu vybudovat zařízení, které je snem snad každého dítěte. Školka dostala název Fuji, nebo jinak řečeno "Střešní dům", který nemá boční stěny. Budova je oválného tvaru, v jejím středu se rozpíná velký zelený pozemek a celý objekt působí jako mohutné dětské hřiště. V okolí školky se nachází malá farma, kde se pěstují rajčata, řepa, baklažán či dokonce rýže. I z těchto surovin se pak připravují pro děti jídla.

Hlavní myšlenkou vzdělávání v této inovativní školce je takzvaná Montessoriho metoda, která podporuje přirozenou cestu vývoje dětí. Ty se zde celý den hrají, skáčou, běhají a dělají vše, co jim v jejich nekonečné fantazii napadne.

Místo schodiště vedoucího na střechu je zde kopec, na kterém se děti mohou hrát. Podél celé školky rostou stromy, kolem nichž jsou umístěny speciální houpací sítě. Ty chrání děti před pádem ze stromů. Učitelé s dětmi každý měsíc přeskupují nábytek, který je vyroben z lehkého a měkkého dřeva. Podle odborníků je takový způsob vzdělávání velmi pozitivní, nenásilný a děti se do mateřské školy těší každý den.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor