Dva profesoři ze San Diego State University v nové knize odhalili, že farmářské trhy v městských oblastech jsou „bílými prostory“ zaplevelujícími města, kde způsobují útlak. Pascale Joassart-Marcelli a Fernando J. Bosco přidali tento svůj příspěvek k antologii zveřejněné tento měsíc pod názvem „Jen, aby to bylo dostatečně Zelené“.
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.SouhlasímNesouhlasímOchrana osobních údajů
Tato práce zveřejněná v Rudledge tvrdí, že existuje korelace mezi „zamořením farmářských trhů bělochy“ a utiskujícím zvyšováním noblesnosti městské části.
„Farmářské trhy jsou často bělošské prostory, kde se z návyků konzumace potravin bělochů dělá norma,“ píší tito profesoři SDSU, ohlásil ve středu orgán dohledu nad reformou univerzitního vzdělávání.
Tito profesoři geologie odhalují, že 44 procent farmářů na trzích v San Diego prodává „domácnostem z vyšší socioekonomické vrstvy“, čímž ovšem v oblasti zvyšují hodnoty nemovitostí, „takže z místního obyvatelstva se vytěsňují lidé s nižším příjmem a barevní.“
„Tou nejzákeřnější složkou tohoto procesu zvyšování noblestnosti čtvrtí je to, že tyto inciativy alternativních potravin fungují proti těm komunitním aktivistům a obyvatelům, kteří v první řadě mobilizovali k boji proti ekologické nespravedlnosti a za poskytnutí těchto vymožeností, kteří však mají daleko menší politický ekonomický vliv než developeři a profesionálové v oboru nemovitostí,“ píší tito akademici.
Tito autoři však přichází na to, že tyto negativní vedlejší účinky „bílých zvyků“ lze zvládnout pomocí „opatření zařizujících inkluzivitu, která zařídí vyváženosti mezi novými iniciativami a stabilitou městských čtvrtí, čímž se zařídí, ‚aby města byla jen dostatečně Zelená‘.“