Studenti nevědí, jak používat toaletu, školy volají na pomoc rodiče
29. prosince 2017 Redakce AC24 Ze světa 6779 0
thumbnail
Studenti ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si nepamatují, jak mají používat toaletu, proto město Kolín nad Rýnem nyní vytvořilo pozici oficiálního poradce pro čistotu školních toalet. „Některým dětem je divné, že jim někdo přišel vysvětlit jak mají používat toaletu,“ říká Angela Koolová, oficiální poradce pro čistotu školních toalet, píše se v Kölner Stadt Anzeiger.

 

 

V posledních letech na setkání se studenty, jejich zástupci a správci škol vyzvala Angela Koolová, aby zvážili opatření proti páchnoucím a špinavým toaletám, nyní je stále více považována jako Nothelferin (pomocná síla) ve třídě. Koolová představila svůj návrh s deseti piktogramy Jak používat toaletu.

Tyto piktogramy jsou průvodcem jak se chovat na toaletě a výsledkem bylo zjištění, že polovina třídy dělá na toaletě více jak dvě chyby.

Školy naléhavě žádají rodiče: „Diskutujte znovu doma chování svého dítěte na toaletě!“

Nejde jenom o studenty. Mnoho toalet je již v nevyhovujícím stavu. Die Welt napsal, že ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) je nyní třeba zahájit milion projektů pro školní záchody.

„Studenti si stěžují, protože to smrdí, a rodiče uvádějí, že jejich dítě nechce jít na záchod ve škole,“ říká Martin Fey, vedoucí učitel základní školy v Duisburgu. Pomocí programu financování NRW, který běží pod názvem »Good School 2020«, mají být toalety obnoveny. Také v Essenu se město rozhodlo pro »školní toaletní program« a zahájilo projekt »Hygiena jako vzdělávací mise«. Úřad školní správy poskytuje tipy, jak fungující školní toalety zůstanou čisté.

Zejména se hledají nápady, které nebudou stát peníze. Cílem je vytvořit jasná pravidla pro studenty a určit toaletní služby, které budou mít klíč k toaletám. V některých školách existují kreativní koncepty jak zkulturnit toalety.

Zdroj: pz.cz

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor