Vysoký komisař lidských práv OSN označil novou rakouskou vládu za nebezpečnou
21. prosince 2017 Redakce AC24 Ze světa 7635 0
thumbnail
Vysoký komisař lidských práv Organizace spojených národů Zeid Ra’ad Al Hussein zlořečil nové rakouské konzervativně-populistické koaliční vládě tvrzením, že jejich pravicové politiky jsou „nebezpečné“. Al Hussein prohlásil, že mu dělají „velké starosti“ důsledky pro zbytek Evropy poté, co konzervativní Rakouská lidová strana (ÖVP) a populistická Strana svobody (FPÖ) tento týden zformovaly novou vládu, hlásí Kronen Zeitung.

Činitel OSN nazval tuto koalici „nebezpečným vývojem v politickém životě Evropy,“ a řekl, že mu zvláště starosti způsobila tvrdá linie nové migrační politiky, kterou kancléř Sebastian Kuzr schválil.

Kurze také káral, když řekl, že nový kancléř „se v otázce imigrace a práv migrantů obrátil prudce doprava, aby přetáhl hlasy z tábora Strany svobody Heinze-Christian Stracheho, a tím si tudíž urval kancléřství.

„Musíme si dát veliký pozor, aby to nemělo účinky, kdy ho v Evropě začnou napodobovat i jiní politici,“ varoval Al Hussein, že „i ta extrémní pravice by si měla velice pečlivě rozmyslet, kam vede své země a obecně celý kontinent.“

Proti této nové koalici vystoupila také Socialistická frakce Evropského parlamentu, která nevylučuje, že zařídí podobné evropské sankce proti Rakousku, jakými hrozila v roce 2000, kdy FPÖ naposledy tvořila součást koaliční vlády.

Francouzský Komisař EU pro ekonomiku Pierre Moscovici ale socialistům odporoval tvrzením, že situace je jiná než v roce 2000, a to naznačuje, že sankce jsou nepravděpodobné.

Tato koalice také čelila v pondělí ve Vídni protestům krajně levicových aktivistů, kteří se střetávali s policií ve snaze prolomit její linie při inauguraci vlády v paláci Hofburg.

V nové koalici získali populisté proti masové migraci zaměřené FPÖ několik klíčových ministerských křesel včetně obrany, ministra zahraničí a ministra vnitra. Vůdce FPÖ a nový vicekancléř Heinz-Christian Strache předtím sliboval snížit příliv migrantů až k nule a zákaz radikálního islámského extremismu v Rakousku.

Zdroj: breitbart.com

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor