Saxo Bank předpovídá, že Rusko s Čínou zinscenují bitcoinovou apokalypsu
16. prosince 2017 Redakce AC24 Ze světa 7693 0
thumbnail
Moskva s Čínou se chystají na razii proti bitcoinu, což příští rok povede ke kolapsu této kryptoměny, předpovídá Saxo Bank. Tato banka je proslulá svými ‚nehoráznými‘ předpověďmi, které zveřejňuje každý prosinec. Saxo předpovídá, že v roce 2018 bitcoin vystoupá na 60 000 $ s tržní kapitalizací překračující 1 bilion dolarů. Poté se ale Rusko s Čínou spojí a zaútočí na něj.

 

 

„Vzestup bitcoinů a kryptoměn byl jedním z nejúžasnějších jevů na finančních trzích posledních let. Bitcoin nadále poroste – a po většinu roku 2018 vyroste hodně – ale Rusko s Čínou se dají dohromady a zinscenují mu krach,“ předpovídá tato dánská banka.

Poté bitcoin podle Saxo do roku 2019 zkolabuje na 1 000 $.

Na konci roku 2016 provedla tato banka správnou předpověď růstu bitcoinu. Předpovídala, že cena této kryptoměny se oproti loňským 700 $ ztrojnásobí.

Avšak skutečnou mohutnost bitcoinové mánie Saxo odhadnout nezvládla, když to nakonec vedlo k 1 900 procentnímu maratónu vzestupu až na rekordních 19 000$.

Čína už proti bitcoinu vedla razie, když zakázala úvodní nabídky coinů (ICO). Čínští regulátoři rovněž v září zakázali výměny bitcoinů, když Peking pojal podezření, že obchody s kryptoměnami se zneužívají k odlivu peněz ze země.

Čína tedy ztratila 90 procent svých bitcoinových obchodů. Po těchto zprávách ta kryptoměna sice chvilku kolísala, ale rychle se zotavila a začala znovu růst.

V Rusku nejsou bitcoin ani žádné jiné digitální peníze regulované vůbec. Ruská vláda ale dostala příkaz prezidenta Vladimira Putina, aby kryptoměny zregulovala do července příštího roku.

Ruské ministerstvo financí trvá na tom, že vytváření bitcoinů a dalších digitálních peněz by mělo být ilegální, protože jejich těžba je něčím podobným jako finanční pyramidy, které jsou v Rusku zakázané. Avšak nákupy kryptoměn by podle nového zákona být trestné neměly, slíbilo ministerstvo.

Zdroj: prisonplanet.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor