Papež František říká, nemluvte se Satanem, ten je daleko inteligentnější než my
15. prosince 2017 Redakce AC24 Ze světa 9087 0
thumbnail
Papež František během televizního interview varoval, že Satan je „daleko inteligentnější“ než smrtelníci a „popletl by vám hlavu.“ Řekl, že Satan není žádná metafora nebo mlhavý koncept, nýbrž že jde o skutečnou osobu vyzbrojenou temnou mocí a naléhal na křesťany, aby tomuto Princi temnot nedovolili vstoupit do své hlavy:

 

 
 
 

„On je zlo, není to nic mlhavého. Není to žádná nejasná věc, je to osoba. Člověk se Satanem nesmí mluvit, když se Satanem mluvit začnete, jste ztraceni, ten je daleko inteligentnější než my.“

Pontifik v rozhovoru s katolickým vysílačem TV2000 řekl: „Vždy předstírá, že je zdvořilý – dělá to i s kněžími, s biskupy. Tak vám vstupuje do mysli. Skončí to ale špatně, když si časem neuvědomíte, co se to děje. Měli bychom mu říct, ‚odstup‘.“

Tato hlava římskokatolické církve o Ďáblu pravidelně mluví jak na veřejnosti, tak na twitteru, a používá v odkazu na něj řadu výrazů včetně Jednička zla, Svůdce, Belzebub, Pradávný had a Velký drak.

Jeho poslední varování přišlo jen pár dnů poté, kdy volal po změně formulace Otčenáš, protože ta naznačuje, že to Bůh vyvolává pokušení, když to ve skutečnosti dělá Ďábel.

Tyto pontifikovy komentáře rovněž přichází devět měsíců poté, kdy naléhal na kněze, aby uslyší-li přiznání poukazující na démonickou aktivitu, nasadili exorcismus.

Řekl, že kněží by ale měli být při vymýtání obezřetní, když se určuje, zda daná osoba trpí duševní poruchou nebo jde o ovlivnění démony, kdy jim radil, aby v přijímání těchto rozhodnutí spolupracovali s psychologickými profesionály.

Zdroj: lastampa.it

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor