Francie zcela zakáže dětem na školách mobilní telefony
14. prosince 2017 Redakce AC24 Ze světa 2900 0
thumbnail
Žáci mnoha základních a středních škol ve Francii měli dosud zakázáno používat mobilní telefony během vyučování. Od září 2018 se vláda rozhodla rozšířit tento zákaz i na přestávky. V pondělí o tom informovala zpravodajská stránka The Connexion. Francouzský ministr školství Jean-Michel Blanquer v neděli večer potvrdil plánovaný úplný zákaz mobilních telefonů na základních a nižších středních školách, čili pro žáky do 15 let.

 

 

Francouzský internetový portál The Local na své webové stránce citoval Blanquera, který uvedl, že "nyní si už děti přes přestávku nehrají, jen se dívají do svých smartphonů a z úhlu pohledu výuky je to problém". Podle ministra tento krok pomůže i v boji proti kybernetické šikaně. Připustil také, že není proti zavedení nošení uniform na školách.

Zákaz mobilních telefonů byl také součástí předvolebních příslibů francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Zavedení takového komplexního zákazu může být podle učitelských oborů problematické, protože rodiče často kontaktují své děti během přestávek. Odbory zároveň vyjádřili pochybnosti nad tím, jak bude v praxi možné zjistit, zda děti u sebe nemají mobilní telefony.

V roce 2015 vlastnilo podle statistik smartphony více než 80 procent francouzských žáků, předtím v roce 2011 to bylo pouze 20 procent.

Zdroj: theguardian.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor