Umělá inteligence (AI) se nám mírovými kroky dere do života, a ač mnozí tuto technologii vítají, jiní z ní mají obavy. Těm, co mají ty obavy, může NVidia způsobit určité starosti, protože ty zneklidňuje způsob, jakým AI může kopírovat realitu. Obrázky po přetvoření umělou inteligencí by mohly lidi přimět, aby považovali cokoliv, co spatří on-line, za podvrh, ať to vypadá, jak chce, realisticky.
Lui se uchýlil k tvrzení, že tento tým se o svůj výzkum podílí se zákazníky a s produkčním týmem NVidia. Prozradil, že nemůže poskytovat žádné komentáře o tom, jak rychle nebo do jaké míry by šlo umělou inteligenci prakticky adoptovat, ale řekl, že pro ni existuje spousta zajímavých potenciálních aplikací.
Jedním z příkladů byl ten, že ač v Kalifornii je déšť velice vzácný, tak potřebovali zařídit, aby auta se samočinným řízením, jezdila dobře i v dešti. Řekl, že by šlo umělou inteligenci použít, aby se u aut se samočinným řízením přešlo od řízení ve slunečném počasí na řízení v dešti.
Ač pro to existuje řada praktických aplikací, tak tato technologie dovede posloužit i různým vrtochům. Výzkumníci řekli, že jsou schopni ze snímků ukázat, jak by váš dům mohl vypadat v budoucnu uprostřed zimy nebo sněhu nebo jak by vypadalo místo konání svatby na podzim, kdy je země pokryta listím.
V budoucnu nebudou moci lidé rozlišit mezi podvrhem a snímkem reality
Samozřejmě, že ti, co technologii AI nevítají, říkají, že AI jako takovou, lze nekale zneužít. Bude-li široce nasazena, tak bude lidská schopnost důvěřovat jakémukoliv obrázku nebo videu na základě toho, co říkají oči, dost snížena. Lidé nebudou vědět, jestli se dívají na realitu nebo na videa od AI.
Existuje možnost, že video-důkazy nebudou u soudu přípustné, přičemž falešné zprávy by mohly zaplavit internet, jelikož skutečné video-zprávy budou nerozlišitelné od toho, co vygeneruje umělá inteligence. Prozatím se AI omezuje na pár aplikací a dokud se nedostane do rukou spotřebitelů, nejsme žádným způsobem schopni říci, jaký to bude mít dopad na společnost.