„Spící kráska“ Lisabonská smlouva nás dovedla ke společné evropské armádě, uvedl prezident EU Juncker
13. prosince 2017 Redakce AC24 Ze světa 4001 0
thumbnail
Prezident Evropské komise vychvaloval tu „spící krásku“ Lisabonskou dohodu, že to ta přivodila vytvoření „Evropských obranných sil“ čili Armády Evropské unie. Této dohodě se původně říkalo „Evropská ústava“, než ji přemaskovali do jiného balení jako Lisabonskou dohodu poté, co ji v roce 2005 odmítla referenda ve Francii a Holandsku.

 

 

Irsko později tuto dohodu zamítlo, ale donutili ho hlasovat znovu, dokud ji neakceptovalo.

Dnes prezident Jean-Claude Juncker přiznal, že tento stínový dokument byl opravdu vozítkem, které má Evropu vézt k vytváření takových institucí, kterých je zapotřebí, aby se postupovalo směrem k evropskému superstátu.

V prohlášení tuto dohody spojil s dohodou o Permanentní strukturální spolupráci (PESCO) podepsanou 23 členskými státy v listopadu, které souhlasí s rozběhem Armády EU závazkem k integraci ozbrojených sil, s posílením společných obranných výdajů a se zřízením společného ústředí.

Napsal: „V červnu jsem řekl, že nastal čas probudit tu Spící krásku Lisabonskou dohodu s její permanentní strukturální spoluprací. O šest měsíců později k tomu došlo. Vítám ty kroky, které dnes přijímají členské státy, aby položily základy Evropské obranné unie.“

„Evropa přeci nemůže a neměla by outsourocovat svou bezpečnost a obranu. Evropský obranný fond, který navrhla Evropská komise, bude doplňkem tohoto úsilí a bude fungovat jako další pobídka k obrané spolupráci – včetně potenciálního financování některých z dnes prezentovaných projektů.“

Zatímco před hlasováním o Brexitu se Komise pokoušela držet plány na Evropskou armádu v tajnosti, po referendu byl pak pan Junker v červnu ve svém projevu ‚O stavu unie‘ už o svých ambicích upřímný.

Volal po tom, aby tento blok rychle postupoval k vytvoření Armády EU do roku 2025. Bez Británie, která tomu oponovala, mají tyto plány daleko větší šanci, že uspějí.

Bývalý prezident Evropského parlamentu a soupeř německé kancléřky Martin Schulz minulý týden volal po nové „Evropské ústavě“ a po vytvoření „Spojených států evropských“ do roku 2025.

Řekl, že EU by měla rychle rozšířit své pravomoci a podemlít suverenitu národních států a že kterákoliv země, která se tomu postaví do cesty, musí být z tohoto bloku vyhozena.

„Chci, aby vznikla ústavní dohoda o vytvoření federální Evropy… Tato ústavní dohoda pak bude předložena členským státům a ty, kterou nebudou souhlasit, automaticky EU opustí,“ vysvětloval pan Schulz.

Zdroj: breitbart.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor