Tragický moment slavného lezce, který mu způsobil smrtelné zranění zaznamenala kamera
12. prosince 2017 Redakce AC24 Ze světa 12404 0
thumbnail
Jeden z nejznámějších světových lezců tragicky zahynul. Číňan Wu Jung-ning přišel o život, když zdolával mrakodrap, spadl ze 62. patra. Jeho nešťastnou smrt se mu podařilo zachytit na kameru, kterou měl umístěnou na protilehlé straně mrakodrapu. Šestadvacetiletému Wu Jung-ningovi se jeho vášeň pro lezení stala osudnou. Zpráva o jeho tragické smrti otřásla světem 8. listopadu, kdy spadl z mrakodrapu v Pekingu.

 

 

Jeho smrt až nyní potvrdila o měsíc později jeho přítelkyně.

Jung-ning na čínské sociální síti Weibo sdílel své dobrodružné zážitky. Ovládal bojové umění, které předváděl i ve filmech jako kaskadér.

Avšak v lezectví byl natolik dobrý, že se stalo jeho živobytím. Jeden z Wuových blízkých po jeho smrti přiznal, že za zdolání nejnebezpečnějších výzev mohl získat jednorázovou odměnu ve výši 100 tisíc jüanů, což je v přepočtu zhruba 13 tisíc eur. Toto bohužel byla jedna z nich.

"Den po zdolání pouliční výzvy chtěl svou přítelkyni požádat o ruku. Potřeboval ty peníze na jejich svatbu a také na lékaře, protože jeho matka byla vážně nemocná," řekl jeho nevlastní strýc.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor