Přepíšou odtajněné dokumenty historii? Spojenci věděli o nacistických zvěrstvech již v roce 1943, ale nic neudělali
9. prosince 2017 Redakce AC24 Ze světa 19852 0
thumbnail
Nová zpráva Human Rights After Hitler ukazuje, že spojenecké síly věděli o zvěrstvech, které se děly, již v roce 1943. Navzdory těmto informacím neudělali absolutně nic. To je na tom to děsivé. Jak to, že neudělali nic proto, aby zachránili lidské životy? Odtajněné dokumenty Human Rights After Hitler (Lidská práva po Hitlerovi), ukazují, že spojenecká Protinacistický koalice Velké Británie, SSSR i USA, byla během druhé světové války informována o tom, co se vlastně děje.

 

 

Měli informace minimálně o dvou milionech zabitých Židů a věděli, že přinejmenším 5 milionů lidí čeká podobný, smutný osud. Ukazuje se však, že tyto národy se rozhodli nevytahovat bolestivý trn. Šlo jim především o vlastní pohodlí. Tvrdili, že mají dostatek uprchlíků. Pro tolik Židů nechtěli poskytnout útočiště. Hitlera sice odsoudili za válečné zločiny již v roce 1944, ale vše zůstalo jen na papíře.

Spojenci se báli, že by se zásahem do problematiky holocaustu zcela zhoršily poválečné vztahy a obchodní možnosti mezi USA a Německem. Avšak jak už to bývá, žádné tajemství nezůstane ukryté navždy. A to je také v případě těchto archivních dokumentů, které jsou pro některé dost choulostivé a přinejmenším nepohodlné. Najdeme v nich totiž to všechno.

Výpovědi svědků, kteří uprchli z koncentračních táborů, záznamy vyšetřování, či přesné popisy a plány koncentračních táborů v Treblince či Osvětimi.

Britský historik Dan Plesch, který se již několik let věnuje právě této problematice, je přesvědčen, že odhalení tajných dokumentů Komise OSN pro válečné zločiny může přepsat dějiny. V nich se už nebudeme učit o tom, jak spojenci přišli v roce 1945 do koncentračních táborů, kde osvobodili přeživších vězňů. Možná se v nich (konečně) naučíme pravdu.

Že spojenci věděli o Hitlerových zvěrstvech již v prosinci 1944, a potichu schválili jejich fungování. Dva a půl roku možná není pro někoho až tak dlouhá doba. Ale v tomto případě přišly o život miliony lidí. Kdo mlčí, ten aktivně podporuje a zlo. A to je případ i spojenců.

Zdroj: independent.co.uk

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor