Univerzitní profesor tvrdí, že vyfotil skutečně živé víly a ukazuje světu důkazy
28. listopadu 2017 Redakce AC24 Ze světa 15496 0
thumbnail
50letý fotograf a univerzitní profesor říká, že v posledních dvou letech pořizuje fotky skutečně živých víl. Řekl, že zpočátku nevěděl, co to na svých fotkách snímkuje a když mu to došlo, byl to pro něj šok. Řekl, že poté se vrátil a pořídil více fotek komárů a much, ale nebyly to ty samé. Jsou to víly nebo hmyz?
 

Samozřejmě, že lidé si mohou chtít vzpomenout, jako to bylo ve 20. letech, kdy Frances Griffiths a Elsie Wright tvrdily, že pořídily fotky víl hrajících si v podrostu zahrady. Trvalo to do 70. let, kdy byly tyto fotky vyvráceny a odhaleny, že obsahují i výstřižky z lepenky. Je tedy toto další hoax nebo jsou ty víly na nedávných fotografiích jen pouhý hmyz?

John Hyatt se chystá vystavit fotky těch vil v Rossendale Whitaker Museum a říká, že na těch skutečně živých vílách jsou divné věci. Při pohledu na ty fotografické snímky se to jeví, že je tam cosi, co vypadá jako tělo s rukami a nohami svěšenými dolů, které má po obou stranách křídla.

Bližší pohled

Hyatt říká, že lidé by se měli na tyto fotografie dívat s otevřenou myslí, a pak se sami rozhodnout, co to na těch fotkách je vlastně za stvoření. Uchýlil se k tvrzení, že to je jedna ze situací, kdy lidé musí něco sami vidět, aby uvěřili. Dospěl k závěru, že spousta lidí se na ně podívala a řekla, že ty fotky jim vnesly do srdce magii.

Také jistá žena pořídila fotky živých víl

Není to v posledních letech poprvé, kdo někdo řekl, že pořídil fotky živých víl. V roce 2015 si vyšla Lisa Wildgoose, aby pořídila fotky v lese a zastavila se tam, aby pořídila pár detailních snímků – kytiček zvonečků. Pak když přišla domů a nahrála fotky z toho dne do počítače, tak našla záhadnou postavu vznášející se u zvonečků.

V roce 2009 Phyllis Bacon ze South London tvrdila, že pořídila fotku skutečně živých víl v podrostu své zahrady.

Říkala, že ty víly se vyžívaly v tom, že poletovaly po zahradě a ty fotky, které pořídila, byly krásné a stačily k tomu, aby lidé zase začali na víly věřit.

Nejpropracovanější hoax s vílami byl z Cottigley

Jedním z nejpropracovanějších hoaxů s vílami byly víly z Cottigley v Yorkshire ve Velké Británii. Tehdy 16 letá Elsie Wright říkala, že pořídila fotky své sestřenice, která si hraje v zahradě s vílami. Wright se spolu s Francis Griffith dostaly už předtím do průšvihu, když jedna spadla do potoka v zahradě a tvrdila, že k tomu došlo, když si hrála s vílami.

Krátce poté, co měly ten průšvih, začaly spřádat plán, který je pak dostal jako hvězdy do novinových titulků, a pak trvalo hodně let, než se dokázalo, že to byl hoax. Elsie řekla, že by měly pořídit fotky víl, aby její mamince dokázaly, že nekecaly, a tak si ty víly vyrobily, nařezaly si je a slepily z lepenky. Ani je v té době nenapadlo, že fotky, co takto vytvoří, by mohly patřit k těm nejreprodukovanějším v historii.

Holky tedy naaranžovaly na keře čtyři víly a Frances se s nimi vystavovala, když pořizovaly fotky. Její otec naše fotky v temné komoře a děti mu řekly, že jsou to důkazy o živých vílách. Fotky se rychle šířily, a tak ta dvojice ten příběh zatloukala spoustu let, teprve když bylo Frances 76, tak se přiznala. Takže žertík, který měl být prohlédnut za pár hodin, trval 70 let.

Zdroj: snews.com

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor