Umělou inteligencí řízený dron NASA se utká v konečném testu s člověkem
27. listopadu 2017 Redakce AC24 Ze světa 4414 0
thumbnail
Inženýři NASA testují svůj nový dron, a ten je řízen umělou inteligencí, načež bude nasazen proti dronu, který bude pilotovat člověk. Toto je projekt, který byl součástí výzkumu automatických dronů probíhajícího dva roky, který jim financoval Google. ...
 

Konečný test, kdy se člověkem pilotovaný dron utká s dronem pilotovaným umělou inteligencí

Inženýři z Jet Propusion Laboratory patřící NASA a sídlící v Pasadeně v Kalifornii předkládají dílo, které popisují jako konečný test soutěže jejich stvoření s umělou inteligencí proti výtvoru řízenému Kenem Lookem, pilotem dronů světové třídy. Tým NASA zhotovil tři zákaznicky střižené drony, které pojmenovali Batman, Joker a Nightwing podle složitých algoritmů. To jim umožnilo, aby drony mohly létat vysokými rychlostmi a zároveň přitom oblétat překážky, co se jim připletou do cesty.

Tyto drony údajně v letu po přímé dráze mohou dosahovat rychlostí 80 mph (128 km/h) v kurzu obletu překážky mohou dosáhnout rychlostí až 40 mph (64 km/h), než musí brzdit. Ty drony prolétly nástrahami, které se skládaly ze smyčkové dráhy ze zahnutých překáže, kterou zřídili ve velkoskladu, aby ve svém testu zjistili, kdo má v dnešní době navrch – člověk nebo stroj.

Umělá inteligence má ke zjištění polohy kamery, Loo využíval daru koordinace svých rukou a očí

Dron umělé inteligence měl kamery, aby určil svou polohu podle mapy, která do něj byla dopředu nahraná, a Loo poctivě využil svého daru, aby se pokusil překonat lidské meze v rychlosti koordinace svých rukou s očima.

Umělá inteligence zvládala proletět nástrahami v průměru za 13,9 sekundy a Look to zvládal s dronem proletět v průměru za 11,1 sekundy jednou smyčkou překážek. Tím zaplašil iluze o nadcházející nadřazenosti robotů. Současně ale stojí za povšimnutí, že drony s umělou inteligencí zvládaly proletět touto drahou s daleko větší přesností, než ty řízené Lookem, to je pro ně ale jen malá útěcha, uvážíme-li tu drobnost, že to byl on, kdo triumfoval.

Teď inženýři doufají, že by tato technologie mohla dronům pomocí, aby mohly pomáhat při inventurách ve skladech nebo pomáhat při výzkumných a záchranných operacích v místech postižených katastrofami. NASA uvedla, že jednoho dne snad robotům umožní, aby mohly prolétávat chodbami kosmické stanice.

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor