Hizballáh: Saúdská Arábie podněcuje Izrael, aby napadl Libanon
13. listopadu 2017 Redakce AC24 Ze světa 3546 0
thumbnail
V pátek obvinil vůdce Hizballáhu Hassan Nasrallah Saúdskou Arábii z podněcování Izraele, aby napadl Hizballáh v Libanonu. Nasrallah rovněž řekl, že Saúdská Arábii tlačí na další arabské země, aby svým občanům zakázaly cestování do Libanonu. „Saúdská Arábie podněcuje Izrael, aby zaútočil na Libanon, a to není nějaká fantazie vyvolaná strachem… Není to ani výsledek analytických úvah. Mluvím o informacích, které o tom dostáváme, o tom, že Saúdská Arábie je ochotna za to zaplatit desítky miliard dolarů,“ řekl Nasrallah během televizního projevu.

 

 

Vůdce Hizballáhu rovněž řekl, že si je jist, že bývalý libanonský ministerský předseda Saad Hariri je v zajetí saúdských úřadů. Nasrallah zdůraznil, že Haririho rezignace ne protiústavní, protože byla provedena „pod nátlakem“.

„Saúdská Arábie náhle zčista jasna toho našeho premiéra povolala kvůli naléhavé záležitosti bez jakýchkoliv pomocníků nebo poradců, a tam byl nucen podat rezignaci a přečíst tam rezignační prohlášení, které mu napsali,“ řekl Nasrallah.

Nasrallah během svého projevu dodal, že sice „chápe hněv Saúdů vůči Íránu, nechápe však jejich reakce.“ Pokračoval dále a prohlásil, že v Jemenu, v Sýrii a dokonce i v Kataru, ve sporu s nímž probíhá mezi oběma zeměmi diplomatická krize, Saúdská Arábie prohrála.

Nasrallah Saúdské Arábii doporučil, aby se nepokoušela „trestat nebo odstraňovat Hizballáh,“ protože to není „možné“. Dodal, že Saúdská Arábie chce vyvíjet nátlak na Libanon jen proto, že se nezmůže na to, aby mohla tlačit přímo na Írán.

Ač Nasrallah naznačoval, že situace v Libanonu kvůli saúdskému vměšování do libanonských vnitřních záležitostí vře, tak několikrát zdůraznil, že ozbrojený konflikt s Izraelem nebo Saúdskou Arábií ještě není za dveřmi.

Zdroj: southfront.org

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor