Hrozba nové války, Rusové jsou už unaveni z toho věčného obviňování ze všech hříchů světa a další krátké zprávy
12. listopadu 2017 Redakce AC24 Ze světa 10118 0
thumbnail
Vážení čtenáři, přinášíme vám aktuální krátké zprávy z portálu Rusvesna. 1; Ukrajinci ještě nezaplatili za Katyň, říká polské ministerstvo zahraničí. V ukrajinsko-polských vztazích zůstává otevřená otázka odpovědnosti za „Katyňský zločin“. Z Ukrajinské strany prý chybí rozhodnutí, která by napomáhala pokroku v některých dvoustranných otázkách, které se nazývají historickým dialogem.

 

 

2; Hůř než za války. Evropská volba přivedla Ukrajinu ke katastrofě. I Hitler vypadá s důsledky „revoluce důstojnosti“ jako břídil. Za tři roky okupace Ukrajiny (1941 až 1944) bylo 2,4 milionu Ukrajinců posláno na nucené práce do Říše. Od roku 2014 do dneška bylo nuceno z Ukrajiny vycestovat za prací sedm milionů lidí, z 1,7 milionu lidí se stali běženci a 429 tisíc ekonomických subjektů přerušilo svou činnost.

3; Byl zveřejněn počet Ukrajinců, kteří mají status účastníka ATO. Čísla zveřejnil mluvčí ministerstva obrany pro otázky ATO Andrej Lysenko. Od počátku operace obdrželo status účastníka bojových akcí 218 tisíc vojáků a pracovníků ozbrojených sil.

4; V Oděse došlo k přestřelce mezi opilými policisty. Podle některých informací byli podezřelý i oběť útoku bývalý a současný policista.

5; Rusko a USA nepřipustí rozdělení Sýrie na sféry vlivu, říká Státní department. Prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin učinili společné prohlášení.

6; Dvaadvacetiletý branec se oženil s důchodkyní, aby nemusel sloužit v ukrajinské armádě. Je ženatý a musí se starat o svou invalidní manželku. Později vyšlo najevo, že stařenka je jeho babičkou.

7; Čeho všeho jsou schopné úderné skupiny amerického vojenského námořnictva s letadlovými loděmi? V Tichém oceánu se konají rozsáhlá cvičení hned tří skupin amerického vojenského námořnictva s letadlovými loděmi. Jsou největší za posledních deset let.

8; Ukrajinu čeká nezáviděníhodná budoucnost. Ukrajinská elita a značná část obyvatelstva snily o tom, že se zúčastní hodování na rozvalinách Ruska. Vlastně se jim sen splnil, jen došlo k záměně rolí... Z „obědvajícího“ se stali „obědem“, píše Rostislav Iščenko.

9; Rusko vytlačuje Spojené státy. Moskva se zmocňuje trhu se zbraněmi na Blízkém Východě. Klienty Moskvy se stávají dosud „spolehliví“ odběratelé amerického vojenského průmyslu.

10; Rvačka o ruský plyn. Vyhrají všichni kromě jedné země. Evropa s výjimkou Ukrajiny pochopila, že vzdávat se role privilegovaných partnerů Ruska v obchodu s plynem je šílenství.

11; Kolik vojáků ukrajinské armády a SBU přešlo na stranu Ruska? Byly zveřejněny šokující údaje. Jsou obsaženy v odpovědích SBU a ministerstva obrany Ukrajiny na dotaz poslance Dmitrije Tymčuka.

12; Začala politická izolace Ukrajiny, říká politolog Ukrajina po Majdanu se rozhodla zničit vztahy prakticky se všemi svými sousedy po celém obvodu svých hranic.

13; Moskva utahuje šrouby Spojeným státům za útok na ruská média. Rusko nereaguje překotně, ale postupně připravuje protiopatření. Těžko pak bude možné Rusko označit za agresora. Jde o vynucenou reakci na kroky USA. Byly to ony, kdo zahájil informační válku a budou sklízet, co zasely.

14; Ruské „vševidoucí oko“ A-100 , které nahradí dosavadní generaci letadel dálkového radarového pozorování, bude otestováno na jaře. Byla dokončena montáž letounu. Během prvních letů budou prověřeny aerodynamické vlastnosti.

15; Článek v listu The Times donutil ruské diplomaty, aby si vzpomněli na Goebbelse. Ruské velvyslanectví ve Velké Británii komentovalo článek o „vměšování Putina“ do záležitostí země.

16; Válka končí, Syřané a Rusové se stali jedním lidem, říká Chaldún Fadel, průmyslník a podnikatel z města Hamá.

17; Já ho taky nenazývám vypaseným skrčkem... Trump se urazil na Kim Čong-una. A hned to oznámil celému světu přes svůj twitter.

18; Trump: Sankce proti Moskvě jsou těžké, ale přátelství Ruska a USA přinese užitek celému světu. Prezident USA učinil další rozporuplné prohlášení.

19; Indie pustila Američany na ruskou jadernou ponorku. To může dost poškodit vojenské-technickou spolupráci Indie a Ruska, píše německý tisk.

20; Duterte chce s Ruskem podepsat dohodu o jaderné energetice. Kromě toho Rusko chce jmenovat vojenského atašé na Filipínách.

21; Polští ultrapravičáci uspořádali pochod pod heslem „Pamatujeme si Lvov a Vilnius. 11. listopadu se v hlavním městě na Den nezávislosti konal pochod nacionalistů.

22; V Krasnodonu došlo k výbuchu. Pokračuje minometné ostřelování po celé délce fronty v Donbasu. V Doněcké republice zůstává situace na frontě tradičně více napjatou než v Luganské republice.

23; Ve Státní dumě komentovali Turčinovova slova o „přebarvování ruských vojsk na mírové síly“. Poslanec doporučil Kyjevu, aby se raději staral o plnění Minských dohod.

24; Rusové jsou už unaveni z toho věčného obviňování ze všech hříchů světa, píše Forbes. Existuje nevelká skupina lidí, kteří si za cíl svého života zvolili pomstu Putinovi. Pomlouvají zemi a házejí na ni špínu.

25; Migrant znásilnil ponyho v zoologické zahradě před očima dětí. Muž původem z Blízkého Východu si asi špatně vyložil koncepci „kontaktní zoologické zahrady“.

26; Ukrajinská armáda nadále navádí palbu pomocí bezpilotníků. Ukrajinská armáda používá drony k vyhledávání cílů ostřelování.

27; V Indonésii instalovali figurínu Adolfa Hitlera. U sochy se okamžitě vtvořila fronta zájemců o selfie fotografie.

28; Já jsem prezidentem už byl a moc se mi to nelíbilo. Turčinov už nebude kandidovat na prezidenta. Připomeňme, že Turčinov fakticky vykonával funkci prezidenta hned po státním převratu v roce 2014.

29; Ukradená historie. Pomník Neznámého vojína v Kyjevě byl přebudován na památník První světové války. Nyní se na pozadí Věčného ohně fotografují vojáci NATO.

30; Ukrajina lže, vymýšlí si „židobanderovce“ a pokouší se tak vylepšit svou nacistickou minulost, píše izraelský tisk. Izraelský list Ha´arec přistihl Vjatroviče při lži.

31; Vůdce OUN pohrozil, že Polsku vyláme zuby. Kyjev předvádí celé spektrum metod buranské diplomacie, když vyhrožuje Polsku div ne druhým volyňským masakrem.

32; V Doněcké republice ukázali sestřelený dron ukrajinské armády, který byl využíván při ostřelování Doněcka.

33; V Kremlu vysvětlili zmaření separátní schůzky Putina a Trumpa na summitu APEC. Peskov připomněl, že podle diplomatických zvyklostí se měla schůzka tentokrát konat na ruském území.

34; Totální nesmysly, bláznovství a šílenost. Ke čtrnáctistránkovému návrhu zákona „O reintegraci Donbasu“ bylo podáno 800 stran návrhů na změny. Georgij Tuka je šokován obrovským množstvím návrhů změn k návrhu zákona, který byl již přijat v prvním čtení.

35; Hrozba nové války. Izrael proti Sýrii, Íránu a Libanonu. Soudě dle prováděných manévrů se izraelské ozbrojené síly chystají k útočným akcím proti syrskému lidu. Izraelská armáda sestřelila nad syrskou provincií Kunejtra dron, který Asadova armáda používala ke zjišťování pozic teroristů.

36; Turecko koupilo od Ruska S-400. První dodávka protivzdušných raketových komplexů už dorazila, prohlásili v Ankaře.

37; Protesty před budovou Nejvyšší rady přerostly v pochod nespokojených. Shromáždění demonstranti požadují odvolání prezidenta Porošenka.

38; Rekordní úroda pšenice v Rusku ohrožuje americké farmáře, píší americká média. Američtí farmáři,kteří se zabývají pěstováním pšenice, prohrávají se svým starým konkurentem.

39; Turecký premiér Binali Yıldırım vysvětlil, proč ruské S-400 dostaly přednost před západními systémy. Dodávku protivzdušných komplexů od NATO nepodporovaly Spojené státy.

40; Ohnivá smršť. „Zmej Gorynyč“ ničí ostřelovače teroristů v Sýrii. Na internetu se objevily záběry z práce odminovávacího zařízení Meteorit UR-77, který bývá nazýván „Zmej Gorynyč“ (tradiční ruská pohádková postava – vícehlavý drak, saň).

41; „Hoďte Trumpa na smetiště!“ Na Filipínách museli vodními děly rozhánět demonstranty protestující proti Trumpovu příjezdu. Trump přijel na Filipíny na setkání s lídry Asociace států Jihovýchodní Asie.

42; Ruští novináři zranění v Sýrii vyprávěli svůj příběh. Novináři televizních stanic Zvezda a NTV prozradili nové podrobnosti incidentu z 6. listopadu. Zraněni byli při výbuchu nástražné miny v jedné z obytných čtvrtí Deyr az-Zauru.

43; Puškov obviňuje administrativu USA ze zmaření setkání Putina s Trumpem. O ochotě uskutečnit separátní jednání s Putinem mluvil Trump dlouho před začátkem summitu APEC.

44; Saakašvili: My se skutečně snažíme provést převrat! Politik poznamenává, že protestní akce pod jeho vedením jsou nebezpečné jen pro oligarchy.

45; Savčenková odhalila tajemství svého podivného šatníku. Savčenkovou naštval novinář svým dotazem na její oblékání. Vyzvala jej, aby se zajímal o důležitější věci. „Více svého úsilí věnuji zajatcům než svému oblečení. Vlastnoručně vyrobenou čepici mi daroval kozák z Chortice. Ba kabátě je plyš. Je smutné, že lidé píšící na sociálních sítích tak špatně znají ukrajinský národní oděv“, posteskla si Naděžda Savčenko.

46; V důsledku včerejší večerní palby ze strany ukrajinské armády zůstala obec Okťabr na jihu Doněcké republiky bez proudu.

47; Zahraničí nám pomůže. Trump spoléhá na Rusko. Prezident USA vyzval k budování dobrých vztahů s Ruskem.

48; Poprvé v historii vpluje americká letadlová loď do Vietnamu. Píše se o tom ve společném prohlášení prezidentů obou zemí, které zveřejnil Bílý dům.

49; Demografická situace na Ukrajině – šokující čísla. Ukrajina se ocitla v první desítce zemí s nejrychleji klesajícím počtem obyvatelstva.

50; Pod ochranou ruských „Tigrů“. Stovky ozbrojenců v Sýrii složily zbraně. Odchod členů nezákonných ozbrojených formací se uskutečňuje pod ochranou vojenské policie ruského ministerstva obrany.

51; Rusové si nedovolí klást odpor. Recept na zotročení Donbasu od bývalé poslankyně Inny Bogoslovské Nejvyšší rady. Bývalá poslankyně Nejvyšší rady řekl, že v Donbasu na rozdíl od Ukrajiny žijí slabí lidé bez jakékoli vůle, kteří nejsou schopní bojovat za svá práva.

52; V Kyjevě nedaleko obchodního centra na Dneprovském nábřeží byli zadrženi dva muži s výbušninou připravenou k použití.

53; „Ruští rytíři“ předvedli nejvyšší pilotáž na leteckém salónu Dubai Airshow 2017. V Dubaji na právě otevřeném leteckém salónu Dubai Airshow 2017 vystoupila pilotážní skupina ruského letectva „Ruští rytíři“.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor