Uniklé izraelské depeše potvrzují izraelsko-saúdskou koordinovanou spolupráci k vyprovokování ohromné regionální války
7. listopadu 2017 Redakce AC24 Ze světa 9397 0
thumbnail
Dnes ráno izraelské zprávy Channel 10 publikovaly uniklou diplomatickou depeši, která byla rozeslána všem izraelským vyslancům po celém světě, která se týká chaotických událostí, které se během víkendu začaly rozvíjet v Libanonu a v Saúdské Arábii, které začaly tím, že libanonský ministerský předseda Saad Hariri neočekávaně rezignoval, když byl předvolán ke svým mecenášům do Rijádu, což dále vedlo dokonce až k tomu, že Saúdové oznámili, že „Libanon vyhlásil Saúdské Arábii válku.“

 

 

 

Tato tajná depeše ambasádám psaná v hebrejštině představuje první formální důkaz dokládající, že Saúdové s Izraelci úmyslně koordinovaně eskalovali situaci na Středním východě.

Ta výbušná tajná izraelská depeše odhaluje následující:

  • V neděli, hned po šokující rezignaci libanonského premiéra Haririho, vyslal Izrael depeši všem svým ambasádám s požadavkem, aby jejich diplomati udělali vše, co jde, k vystupňování diplomatického tlaku proti Hizbolláhu a Íránu.
  • Depeše naléhala na zařízení podpory pro saúdskoarabskou válku proti Íránem podporovaným Houthiům v Jemenu.
  • Depeše zdůrazňovala, že Írán provozuje „regionální subverzi.“
  • Na izraelské diplomaty se naléhalo, aby vyzvali ty „nejvyšší činitele“ ve svých hostitelských zemích, aby se pokusili vyhnat Hizbolláh z libanonské vlády a politiky.

Vlevo: Izraelský premiér Netanyahu, Vpravo: Saúdský princ Mohammed bin Salman

Jak je už dobře známo, Saúdové s Izraelci sdílí společný zájem boje proti vnímanému íránskému vlivu a jeho expanzi na místech jako Sýrie, Libanon a Irák, což tyto někdejší historicky zahořklé nepřátele svedlo na pragmatickou cestu zamlčované spolupráce, když oba zjevně chtěli v první řadě jako svůj primární politický cíl v regionu zlomit ten tzv. „šíitský půlměsíc“. Pro Izrael by Hizbolláh už dlouho tím hlavním protivníkem, když v něm izraelští vůdci viděli rozšíření íránské přítomnosti těsně u severní hranice židovského státu.

Izraelský reportér, který tento dokument obdržel, je Barak Ravid, vyšší diplomatický korespondent Chanell 10 News. Ravid včera přes Twitter oznámil následující:

  • Publikoval jsem na kanálu 10 depeši poslanou izraelským diplomatům žádající je, aby lobbovali za Saúdy a Harira proti Hizbolláhu. Depeše byla poslána z izraelského ministerstva zahraničních věcí v Jeruzalémě všem izraelským ambasádám a drží se ohledně Haririho rezignace Saúdské linie.
  • Izraelští diplomaté dostali instrukce, aby svým hostitelským vládám podali nóty týkající se domácí politické situace v Libanonu – což je extrémně nezvyklý krok.
  • V depeši se praví: „Je třeba, abyste zdůraznili, že Haririho rezignace ukazuje, jak nebezpečný je pro libanonskou bezpečnost ten Írán a také Hizbolláh.“
  • „Haririho rezignace dokazuje, že argumentace, že účast Hizbolláhu ve vládě Libanon stabilizuje, je chybná,“ dodala depeše.
  • Depeše dává izraelským diplomatům instrukce, aby podpořili Saúdskou Arábii v její válce proti Houthiům v Jemenu.
  • Tato depeše rovněž zdůrazňuje: „To vystřelení rakety Houthiů na Rijád volá po tom, aby se na Írán a Hizbolláh vyvinul větší tlak.“

Podívejte se na dnešní hebrejské vysílání Channel 10 News, které seznamuje s izraelskou diplomatickou depeší – jejíž text je zachycen i na snímku obrazovky Channel 10 (níže) – zde.

Níže je hrubý překlad tajné depeše izraelským ambasádám zveřejněné izraelskými Israel's Channel 10 News:

„Řídící velvyslanectví: žádá se od vás, abyste naléhavě kontaktovali ministerstvo zahraničí a odpovídající vládní činitele vaší hostitelské země a zdůraznili jim, že rezignace Al-Haririho a jeho komentáře o důvodech, které jej k rezignaci přivedly, opětovně ilustruje, jak ničivou povahu Írán a Hizbolláh má a jaké nebezpečí pro stabilitu Libanonu a zemí regionu představuje.

Rezignace Al-Haririho dokazuje, že mezinárodní argumentace, že účast Hizbolláhu ve vládě je recept na stabilitu, je z podstaty chybná. Tato umělá jednota vytváří paralýzu a neschopnost místních suverénních mocenských sil přijmout rozhodnutí sloužící jejich národním zájmům.

Události v Libanonu a vypálení balistické rakety signatáři Rijádské úmluvy vyžaduje zvýšený nátlak na Írán a Hizbolláh v řadě záležitostí od výroby balistických raket až po podvracení regionu.“

Tudíž s tím, jak se na Středním východě situace dostává čím dál více do varu, to vypadá, že anti-íránská a anti-šíitská aliance spřažení mezi Saúdy a Izraelci se zaměřila na Libanon, takže zase ve vzduchu visí válka mezi Izraelem a Hizbolláhem. A válka v Jemenu se bude také nadále čím dál více eskalovat, a to teď i s rostoucí izraelskou politickou podporou. Podle komentáře Channel 10: „Depeše izraelským vyslancům rovněž žádala, aby předali neobvyklý vzkaz o podpoře Saúdské Arábii v její válce, kterou vede v Jemenu proti Íránem podporovaným rebelům.

A k tomuto všemu dochází, asi ne náhodou, zrovna v tom okamžiku, kdy je ISIS na pokraji naprostého zničení (do velké míry i rukama Hizbolláhu) a jak Izrael, tak Saúdská Arábie nedávno vyhlásily své „červené linie“ týkající se vnímaného íránského vlivu po celém regionu i široké popularity a přijímání obyvatelstvem Libanonu jako té skutečně vlastenecké síly.

To, čeho se Izrael a Saúdové děsí, je fakt, že Syrská válka Hizbolláh posílila, místo aby jej oslabila. A teď tu máme kouřící zbraň, vnitřní důkaz, že Izrael potichoučku formalizuje svou neobvyklou alianci se Saúdskou Arábií a s jejím mocichtivým a jestřábím korunním princem Mohammedem bin Salmanem.

Zdroj: zerohedge.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor