Nejen plačící policista v Katalánsku nebyl schopný služby proti občanům, nyní jim hrozí stíhání
4. října 2017 Redakce AC24 Ze světa 15948 0
thumbnail
... K hodnocení situace v Katalánsku se vyjádřil politický komentátor Martin Hekrdla: „Ať už si myslíme o nezávislosti Katalánska cokoli (je to mnohostranný problém a jsou v tom rozděleni i sami Katalánci), dvě věci jsou jisté: 1. Represivní stupidita ústřední vlády v Madridu čím dál víc zavazuje všechny skutečné demokraty, aby se této vládě postavili na odpor. 2. Zdánlivě neotřesitelná moc jádra každého státu - ozbrojených složek - se vždycky může rozpadnout.

 

 

V přiloženém záběru vidíme plačícího policistu, který již takříkajíc není schopen služby. To je nadčasové. Přesně takhle vznikají zásadní trhliny ve státní moci, ona fatální "únava materiálu", kterou v jisté fázi už někdy prostě nelze profesionálně svařit. Stačí vlastně jen málo. Jak to řekl svého času Jan Pavel II. davům pod jhem dvou generálů, Chilanům za Pinocheta i Polákům za Jaruzelského: "Už se nebojte."“

Plačící policista, který není schopen služby proti občanům:

U některých dalších volebních místností policistě jen postávali a přihlíželi hlasování. Podle České televize jim za to hrozí stíhání, jelikož ztratili důvěru centrální vlády, nicméně u hlasujících si vysloužili velký potlesk.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor