Bruselské donucování zemí, aby braly migranty, je „politické znásilňování“, skutečná bitva nyní začíná, uvedl maďarský ministr zahraničí
10. září 2017 Redakce AC24 Ze světa 8620 0
thumbnail
Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó slíbil, že „skutečná bitva teprve začíná,“ jelikož Soud Evropské unie od Budapešti požaduje, aby Bruselu dovolila usazovat na jejím území migranty. Szijjártó pronesl tento komentář v reakci na evropský soudní dvůr, co shodil se stolu námitku Maďarska a Slovenska proti systému Evropské komise k nucené redistribuci asi 120 000 migrantů umístěných v pohraničních zemích EU.

 

 

Těm tzv. migračním kvótám se vzpouzí Maďarsko, Slovensko, Česká republika a Rumunsko a později je odmítlo i Polsko – ale přesto se protlačují přes kontroverzní systém hlasování kvalifikovanou většinou.

„Toto rozhodnutí není ani legální ani profesionální, ale je čistě politické,“ útočil Szijjártó spolu s prohlášením, že politika EU „znásilnila evropské zákony i evropské hodnoty.“

„Evropská komise podporuje jedinou věc, a tou je ilegální imigrace, nikoliv však ochranu hranic nebo obranu,“ pokračoval Szijjártó ve svém ostrém útoku proti nevolené kvazi-vládě EU, která funguje jako obojí, výkonná moc a zároveň jako jediný předkladatel celoevropské legislativy. Řekl, že tento rozsudek soudu EU „protlačuje pravomoc Evropské komise nad členskými státy EU. To je nepřijatelné a my uděláme vše, abychom svou zemi uchránili.

„Ta skutečná bitva teprve začíná a Maďarsko využije všech příležitostí k právní nápravě a k zajištění, že nikdo nebude do Maďarska přemístěn v rozporu s přáním maďarského lidu.“

Maďarsko bude ve svém zápase s Bruselem hledat oporu ve zbytku Visegrádu – v konzervativním bloku skládajícím se z Maďarska, České republiky, Slovenska a Polska.

Polská ministerská předsedkyně Beata Szydlo řekla, že tento rozsudek „očekávala“, ale ani tak „se postoj polské vlády ve věci migrační politiky nezmění,“ uvádí zpráva Frankfurter Rundschau, které věří, že Maďarsko s Polskem budou prostě soud EU ignorovat.

To vytvoří scénu prudké eskalace nepřátelství mezi EU a jeho vzdorovitými středoevropskými členy, kdy se Brusel bude pokoušet uvalovat těžké pokuty či jiné tresty za tento prohřešek nepodvolení se jeho diktátu.

Zdroj: breitbart.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor