Je prohlášení šéfa SBU připravou na rozpoutání války s Ruskem?
5. září 2017 Redakce AC24 Ze světa 6816 0
thumbnail
Šéf SBU obvinil ruské zvláštní služby z organizování teroristických útoků na Ukrajině. Rusko odpovědělo, že se jedná o přípravu toho, že se Ukrajina chystá rozpoutat válku s Ruskem. Hlava bezpečnostní služby Ukrajiny Vasilij Grycak se ve vysílání televize obrátil na šéfa FSB Alexandra Bortnikova a obvinil ruské zvláštní služby z organizování teroristických útoků na Ukrajině. „Obracím se na vás jako důstojník důstojníkovi , že i ve válce existují pravidla, která nemohou překračovat bezpečnostními důstojníci,“ řekl v televizním kanálu „Prjamoj“.

 

 

Podle něj jsou pracovníci ruských zvláštních služeb zapojeni do teroristických útoků v Oděse, Charkově, Chersonu a dalších městech. Šéf rovněž uvedl, že Rusko hledalo omluvu k zahájení rozsáhlé vojenské operace na Ukrajině.

První zástupce předsedy Výboru pro bezpečnost a obranu Rady Federace Franz Klincevičnejen  v popřel tvrzení Grycaka, ale obvinil Ukrajinu, že právě ona může brzy vyvolat ozbrojený konflikt s Ruskem.

Jak řekl senátor, má informace o tom, že se připravují ukrajinské jednotky na sabotážní operace na ruském území. Je to podle něj  potvrzeno desítkami teroristických útoků, kterým zabránily ruské zvláštní služby na Krymu a na pevnině v Rusku.

„Bezpečnostní službou a Všeobecnou zpravodajskou službou Ukrajiny bylo připraveno velké množství teroristických činů a zabráněno našimi speciálními službami... Jen na Krymu se zabránilo více než 20 teroristickým útokům - již byla připravena výbušná zařízení a byly stanoveny cíle. Ukrajina je podle mého názoru teroristickým státem," řekl Klincevič.

Dodal, že prohlášení podobná té, kterou přednesl šéf SBU, stejně jako návrh zákona o opětovném začlenění Donbasu, představují přípravná opatření pro bezprostřední ukrajinskou agresi proti Rusku.

„Toto jsou všechna přípravná opatření pro hlavní proces. Prohráli soud s Ruskem ohledně dluhu. Budou také muset najít peníze, které čerpali od MMF. ...Zbývá jen jedna věc - válka. Bude přijat zákon o reintegraci Donbasu, kde je jedním z bodů, že je Rusko agresorem. To vytvoří podmínky pro válku.... Oni ji rozpoutají, a pak budou, stejně jako ve své době Gruzie, křičet, že Rusko je agresor," vysvětlil senátor.

Zdroj: rt.compz.cz 

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor