Dokument na Channel 4 ukazuje, jak britští učitelé žákům říkají, že „mezi Hitlerem a Trumpem je hodně podobností“ a poučují je, že těmi nejdůležitějšími lidmi, o které je nutno se po bombovém útoku v Manchesterské aréně starat, jsou muslimští žáci. Harrop Fold School v Salfordu v Manchesteru bývala kdysi hodnocena jako jedna z nejhorších v Británii a tu teď vedou tři bratři: ředitel Drew Povey, zástupce ředitele Ross Povey a Ben Povey vedoucí týmu chování.
Channel 4 klade ve filmu velký důraz na migranty ze Středního východu, zvláště syrského hocha jménem Rani, kterého si vzal pod patronát místní chlapec jménem Jack.
Drew Povey uvádí, že když v této škole začal před 12 lety pracovat, tak tu byli z 99 procent bílí Britové, tak tomu už ale není – když se teď řeší ty „výzvy“.
Jedna mladá bílá žačka Freya po dotazu na příliv migrantů řekla: „Možná mohli být ve válce a bylo třeba, aby přišli a našli si bezpečná místa k pobytu, ale spolu s tím na takových místech země přestává být dost místa pro jiné lidi.“
Jedna scéna ukazuje ženu, která vypadá jako učitelka, co se ptá své třídy: „Zvedněte ruku, jestli jste se narodili jinde?“
Uchyluje se k tvrzení: „Jen proto, že někteří z nás jsou imigranti, nechápu, proč někteří lidé do toho vdechují negativní tón.“
Pak ji v tom, co se jeví jako vada na kráse tohoto filmu, ukazují, jak třídě říká: „Mezi Hitlerem a Trumpem je spousta podobností, nebo snad ne?“
„Ale Trump má lepší účes než on,“ žertoval v odpovědi jeden český žák.
„Hmm, to si nemyslím,“ štěkne na něj učitelka neochotná u amerického prezidenta slevit ani v tomto.
Někteří žáci z této školy byli v Manchesterské aréně, když Salman Abedi, syn libyjského islamisty, který přišel do Británie jako uprchlík, provedl sebevražedný bombový útok, co zabil 22 lidí a zranil mnoho dalších.
Jeden chlapec, který tam byl se svou mladší sestřenicí, se zhroutil v slzách, když vzpomínal, jak tomu výbuchu unikl.
Učitelé pak měli zajímavou diskusi o tom, jaké by měli mít po tomto útoku priority.
„Je to přeci také podpora, kterou tady poskytujeme naší muslimské komunitě, ne, protože to budou oni, kdo teď budou cítit přecitlivělost,“ říká ředitel školy.
„Je to o tom pokusit se děti přimět, aby diskutovaly o různých kulturních vírách a kořenech a o tom, jak tyhle věci nejsou přímo svázány s náboženstvím,“ přispívá k diskusi kolega z etnické menšiny.
Stejný kolega říká filmařům: „Je třeba vykonat ještě hodně práce, abychom si po těch bombových útocích poradili s rasovým napětím nebo s tím, aby lidé nenapadali náboženství jiných lidí.“
Při diskusi o důležitosti sledovat projevy islamistické radikalizace ho už v diskusi vidět není.
Ředitel Povey je zjevně naladěn na stejnou strunu: „Musíme se jako škola pustit od potýkání se s islamofobií.“
Avšak nevypadá to, že by žáci z řad muslimských migrantů potřebovali moc ochrany.
Když jsou shromáždění spolu zahraniční žáci, tak tam na polskou dívku relativně dost slabou angličtinou křičí syrský žadatel o azyl, co přišel do Británie přes Kypr, tedy z bezpečné země ve Středomoří, že je „rasistka“.
Je falešně obviněna, že řekla, že „všichni vypadají jako teroristi,“ když odpovídala na otázku, proč se migrantům ze Středního východu berou otisky prstů pro ministerstvo vnitra.
Od učitele se jí přitom zjevně nedostalo žádné podpory, když ten stranil žákům ze Středního východu a jí pak soukromě poradil, aby si dala pozor na pusu, když něco říká.
Potom dospěle vyhlížející žák z Afghánistánu nazvaný v žertu bílým žákem jako ‚Usáma‘, když ho před školní budovou zahnal do kouta a šikanoval, mu vyhrožuje, že žádnému muslimovi nikdy nesmí říci nic takového.
Ten Syřan, co předtím obvinil polskou dívku z rasismu, filmařům vysvětluje, že migranti z různých zemí o sobě mohou mezi sebou jako kamarádi žertovat, ale když to zkusí nějaký „outsider“, tak je „problém“.
Učitelé mluví s tím Afgháncem krátce o tom, že má zachovat ledový klid Angličana a chválí ho, jako hodného kluka, zatímco tomu žákovi, který byl fyzicky napaden, ředitel rozhněvaně vyčiní za jeho „neakceptovatelné“ komentáře.
Dále graf, z příznivců jakých stran je sestaven britský učitelský sbor:
Jack Monthomery
Zdroj: breitbart.com