Netanjahu sdělil, proč se rozhodl pro „náhlou“ schůzku s Putinem
27. srpna 2017 Redakce AC24 Ze světa 9249 0
thumbnail
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že jeho styky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem vždy přispívají k bezpečnosti a zájmům obou zemí. Schůzka Putina s Netanjahuem se konala 23. srpna v Soči. „Řeknu to takhle:
 

v posledních letech se obvykle setkávám s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem především kvůli zajištění našich zájmů a bezpečnosti na naší severní hranici. Mohu říci, že všechna jednání, která jsme měli, až dodnes, přispívala k naší bezpečnosti a byla také, myslím, v zájmu Ruska a jeho bezpečnosti," řekl Netanjahu v interview pro izraelskou televizi 20. kanál.

Netanjahu vysvětlil, že přijal rozhodnutí o „náhlé" schůzce s Putinem kvůli změnám situace v regionu.

Podle izraelského premiéra se pravidelné schůzky s ruským prezidentem konaly nejen za účelem zkoordinování aktivit v regionu, ale také kvůli sledování změn v regionálním poměru sil.

„V posledních týdnech se změnila (situace — red.). Existuje velká pravděpodobnost mezinárodního vítězství nad IS v Sýrii. Tohle je dobře. Špatné je, že Írán aktivně a zjevně systematicky proniká tam, odkud odchází IS," vysvětlil izraelský premiér.

Netanjahu také znovu obvinil Írán z pokusů o rozpoutání války s Izraelem, což, podle jeho mínění, ohrožuje nejen bezpečnost jednoho regionu, ale celého světa.

„Írán neskrývá, že tam (odkud odchází IS — red.) hodlá rozmístit vojáky, letecké, pozemní, námořní síly. A jedním z jeho cílů je rozpoutání války s Izraelem… Tohle je pochopitelně změna. Změna, která ohrožuje nás a ostatní státy regionu, a také, podle mého názoru, i celý svět," soudí izraelský premiér.

Zdroj: snews.com

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor