Rusko uvedlo protiraketovou obranu do nejvyšší pohotovosti díky situaci okolo Severní Koreje
12. srpna 2017 Redakce AC24 Ze světa 6975 0
thumbnail
Systémy protivzdušné obrany na Dálném východě jsou uvedeny nejvyšší pohotovosti v souvislosti se situací okolo Severní Koreje. Agentuře RIA Novosti to sdělil senátor Viktor Ozerov, který dříve stál v čele výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost. ...

 

 

„To, co se děje právě teď kolem Severní Koreje, nemůže nevzbudit náš pocit obavy a povědomí o nutnosti přijmout další opatření k ochraně našeho území. Byla posílena protivzdušná obrana a letectvo na Dálném východě,“ řekl.

Podle Ozerova, ruská armáda sleduje, co se děje okolo KLDR i zóny možných raketových startů na jejím území se zvýšenou pozorností.

Senátor poznamenal, že mezi úkoly protivzdušné obrany patří zajištění bezpečnosti Ruska i pro případ nesprávně vložených souřadnic severokorejských raket, neboť „pravděpodobnost takové chyby je poměrně vysoká“, ale má i mnohem vážnější úkol.

„Protivzdušná obrana a jaderné odstrašení umožňují zadržet Američany před drastickými kroky,“ zdůraznil Ozerov.

Napětí na Korejském poloostrově prudce zesílilo poté, co americký prezident Donald Trump slíbil Pchjongjangu „ohnivou zlobu“, v případě reálného nebezpečí pro Spojené státy.

V odezvě Severní Korea uvedla, že studuje možnost raketového útoku na vojenské cíle na americkém ostrově Guam, načež Trump pohrozil Severní Koreji „událostí, kterou ještě nikdo nikdy neviděl“.

Zdroj: ria.com, pz.cz

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor