Po náletu americké koalice na Rakku zahynulo 43 civilistů; další nálet fosforovými pumami na nemocnici
6. srpna 2017 Redakce AC24 Ze světa 7275 0
thumbnail
Mezinárodní koalice v čele s USA zasadila úder leteckými fosforovými pumami na nemocnici v syrské Rakce, oznámila syrská agentura SANA s odvoláním na místopředsedkyni místní odbočky Červeného půlměsíce. „Nemocnice byla vystavena bombardování více než 20 pumami, jejichž cílem byly elektrické generátory, sanitní auta a místnosti uvnitř nemocnice", prohlásila místopředsedkyně syrského Červeného půlměsíce Dina al-Asaad, která podle informace agentury žije v Rakce.

 

 

Podle jejích slov v nemocnici nebyli žádní teroristé IS. Al-Asaad podotkla, že nemocnice obsluhuje asi 100 tisíc obyvatel města.

Agentura SANA oznámila použití koalicí fosforových pum při leteckých náletech na Rakku 9. června. Podle informace agentury se stalo jejich oběťmi nejméně 17 lidí.

Dále letouny mezinárodní koalice pod vedením Spojených států zasadily několik úderů na obytné čtvrtě ve městě Rakka na severu Sýrie. Podle národní syrské agentury SANA přitom bylo usmrceno 43 civilistů.

Jaké přesně čtvrtě se staly terčem náletů, agentura neuvádí.

Podle údajů syrských vládních médií letectvo mezinárodní koalice zasadilo ve čtvrtek 44 úderů na město Rakka. V jejich důsledku byla zničena řada obytných budov v oblastech Džamee Imam An-Nuri, As-Sukne a ve čtvrti Al-Badu, což rovněž vedlo ke smrti a zraněním civilistů.

Rusko mnohokrát zdůrazňovalo, že akce Spojených států a mezinárodní koalice v Sýrii jsou nelegitimní, neboť k nim dochází bez schválení a koordinace ze strany vlády v Damašku.

Zdroj: sana.sy

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor