Za jakým účelem nakupuje americká armáda biologické vzorky RNA občanů Ruska bílé rasy?
1. srpna 2017 Redakce AC24 Ze světa 10910 0
thumbnail
Education and Training Air Command USA se sídlem Air Base, Contracting Squadron 502 v Sant Antoniu umístilo na webové stránce státních veřejných zakázkách poptávku na nákup vzorků ribonukleové kyseliny RNA a synoviální membrány (vystýlá vnitřek kloubu, produkuje synoviální tekutinu) občanů Ruské federace evropské (bílé) rasy. V San Antoniu a jeho okolí se nachází texaská univerzita, která v průběhu let provádí výzkum lidského genomu, výcviková střediska vojenských zdravotnických pracovníků, College of Medicine Aerospace a průmyslová centra velkých společností.

 

 

Tendr byl zveřejněn na internetových stránkách státních nákupů 18. července 2017. Americkým vzdušným silám jsou potřebné vzorky molekul RNA, které jsou nositelem genetické informace člověka a synoviální tkáně, které zajišťuje pohyblivost kloubů.

Jak je uvedeno v průvodních informacích k tendru, při předání vzorků Training Air Command je dodavatel povinen poskytnout informace o zdravotním stavu dárců.

Všechny čerstvě zmražené vzorky synoviální tkáně a RNA musí pocházet od normálních dárců bez poranění pohybového aparátu. Vzorky synoviální tkáně a RNA mohou pocházet od různých dárců. Dárci musí mít negativní test na HIV, hepatitidu B, hepatitidu C a syfilis.

19. července byly doplněn dodatek do podmínek. Hlavní změnou bylo vysvětlení, že vzorky tkáně z Ukrajiny nebudou přijaty.

„Přijímáte i vzorky z Ukrajiny?“

„Ne, všechny vzorky musí pocházet z Ruska a musí patřit evropské rase. Vzorky z Ukrajiny se nebudou přijímat.“

Někteří experti se vyjádřili, že Pentagon chce získat vzorky tkání na údajně vědecké účely. Řekl to i profesor Konstantin Severin ze Skolkovo Institute of Science and Technology a Rutgers University v USA. Jiní odborníci pochybují o využití biologických vzorků Rusů americkou armádou pro mírové účely.

Vojenský expert a bývalý člen komise biologických zbraní OSN Igor Nikulin řekl, že vzorky RNA mohou být využity na vývoj virů. „Vyvíjejí se nové typy biologických zbraní. Na žádný jiný účel v armádě to nemůže být. V USA se snaží vyvíjet různé typy biologických zbraní specifických na konkrétní nositele genofondu.“

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor