Transparenty nesené bývalými muslimy a jejich spojenci při londýnském víkendovém pochodu vyvolaly žaloby islámských skupin, které tvrdí, že zobrazovaná poselství byla „islamofobní“. Mluvčí Východolondýnské mešity potvrdil, že byla podána žaloba jak na organizátory Londýnského průvodu hrdosti, tak na Radu ex-muslimů Británie (CEMB), tj. organizaci zodpovědnou za tyto transparenty.
Londýnský Evening Standard referuje o prohlášení Salmana Farsiho, který řekl, že plakáty, mezi něž patřily slogany jako ‚Alláh je gay‘, ‚J*bat islámskou homofobii,‘ a ‚Ex-muslimové jsou hrdí‘, podněcují nenávist k muslimům.
Rovněž řekl, že plakáty obsahující fráze jako „Východolondýnská mešita podněcuje k vraždám LGBT“ a „Mešita z Green Lanes podněcuje k vraždám gayů“ očerňují „naše dobré jméno“ a „zakládají se na naprosto nepodložených zdůvodněních,“ kdy můžeme uvést „naši historii odporu vůči homofobii ve Východním Londýně.“
Kampanistka vpravo Maryam Namazie se při Gay parádě hrdosti se střetává s policí kvůli transparentu ‚Alláh je gay‘ nesenému její skupinou / https://www.ex-muslim.org.uk/
Farsi si stěžoval na plakáty na této světově nejslavnější gay-parádě hrdosti: „Spatřit na mainstreamové akci, od které se čeká, že bude oslavovat toleranci a lásku, jak je zneužívána jako platforma nenávisti, je pro nás opravdu šokující.“
„Jeden z plakátů hlásal: ‚Islamofobie je oxymóron.‘“
„Naše náboženství nepodporuje nenávist nebo homofobii. Ano, určitá teologická témata se homosexualitou v islámu zabývají, to je ale jasně oddělené od prosazování nenávisti a homofobie.“
Ač trvalo téměř týden, než ta žaloba vyšla najevo, CEMB odhalila, že onoho dne během této události narazila na určitý odpor i z vlastních řad.
V blogovém příspěvku na svém webu tato skupina uvádí: „CEMP předvedla v Londýně na pochodu svou Hrdost v plné síle s důrazem na utrpení LGBT v zemích pod islámskou vládou.“
„Pochod postupoval podle plánu, ale policie se zpočátku pokoušela odstranit transparenty se slogany ‚Alláh je gay‘ kvůli stížnostem na jejich ‚urážlivost‘.
„Ač se našlo pár takových, kteří na tyto apostaty odpadlé od víry na pochodu Hrdosti nepohlíželi dobře, tak jsme se setkali s převažující srdečnou podporou a solidaritou.“
Navíc tam byly transparenty se slogany jako: „Jsme tu, jsme kaffirové, zvykněte si na to,“ a někteří nesli i malířské vyobrazení plačících očí zabalených za pletivem burky.
Když mluvčí CEMB Maryam Namazie popisovala, jak to sama označila, „tahanici o plakáty s policií“, která jim chtěla sebrat jejich transparenty, ‚Alláh je gay‘, tak řekla: „Paráda hrdosti je plná transparentů ‚Bůh je gay‘ a ‚Ježíš měl dva otce‘, stejně jako ty, co zesměšňují církev, kněze a papeže, ale jen když nesete tvrzení ‚Alláh je gay‘ – jako my – tak se policie začne pokoušet vám ho sebrat, že to je urážlivé.“
Organizátoři Parády hrdosti samotné k incidentu řekli: „Islamofobii tolerovat nebudeme,“ a že teď provádí revizi, zda CEMB dovolí, aby se tohoto průvodu zúčastnili i příští rok.
Ke kontroverzi s islámskou komunitou kvůli ex-muslimům pochodujícím v Průvodu hrdosti přichází jen dny poté, co byl zveřejněn první sňatek muslimských gayů v Británii, který vyvolal u ostatních muslimů ohromnou vlnu vulgarity.
Daily Mail referoval, že jeden toho páru řekl: „Já vím, že islám nikdy nebude akceptovat homosexuály. Je to napsáno černé na bílém. Já se ale rozhodl, jak budu žít svůj život.“
Zdroj: breitbart.com