Maďarsko spustilo kampaň proti migrantům. Přišla okamžitá reakce od samotného George Sorose
12. července 2017 Redakce AC24 Ze světa 25541 0
thumbnail
Plakátová kampaň maďarské vlády namířená proti migrantům, která využívá portrét amerického finančníka George Sorose, posiluje v zemi antisemitismus. Podle zpravodajského serveru hvg.hu to uvedl Soros v prohlášení citovaném britskou zpravodajskou stanicí BBC. Americký finančník v něm vyjádřil dík občanům Maďarska, kteří plakáty s jeho portrétem strhli.

 

 

„Jsem znepokojen, že současný maďarský režim používá antisemitské asociace jako součást své záměrně klamavé dezinformační kampaně,“ konstatoval. Dodal, že ho povzbuzuje skutečnost, že vůči kampani protestovala i maďarská židovská komunita.

Soros reagoval prostřednictvím svého mluvčího Michaela Vachon, který v úterý řekl, že kampaň připomíná temné období Evropy a Sorosův postoj k migraci si kabinet premiéra Viktora Orbána vykládá mylně. Podle jeho slov maďarská vláda šíří nenávist vůči cizincům a démonizuje uprchlíků. Samotnou kampaň označil Vachon za protievropskou.

Podle BBC mnoho maďarských židů se domnívá, že kampaň, jejíž náklady se odhadují na 5,7 miliardy forintů (1,8 milionu eur), je antisemitská. Orbánova vláda to však popírá.

„Nedovolme, aby se nakonec smál Soros!“ píše se na billboardech s portrétem finančníka, které byly v minulých dnech rozmístěny po celém Maďarsku. Plakáty jsou označeny jako Národní konzultace 2017 a je na nich uvedena poznámka, že 99 procent lidí (Maďarů) odmítá ilegální migraci.

Důležité je připomenout, že Izrael považuje za legitimní kritiku na adresu amerického miliardáře George Sorose a obviňuje ho ze systematických pokusů podrýt demokraticky zvolenou vládu židovského státu, oznámilo místní MZV. K tomu už se Soros nevyjádřil.

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor