Papež je znepokojen „velice nebezpečnou alianci“ mezi USA a Ruskem, jeho největší starostí je „ohrožení imigrace“
9. července 2017 Redakce AC24 Ze světa 21175 0
thumbnail
Papež František v novém interview řekl, že se děsí, že „vznikají velice nebezpečné aliance mezi mocnostmi, které mají pokřivené vidění světa,“ jako je aliance mezi Spojenými státy a Ruskem. Papež František svému tazateli italskému žurnalistovi Eugenio Scafarimu řekl, že mu dělá starosti summit G20, který svádí dohromady vůdce 20 největších ekonomik světa, spolu s ministry financí a guvernéry centrálních bank.

„Mám strach, že dojde k velice nebezpečným aliancím mezi mocnostmi, které mají pokřivené vnímání světa: mezi Amerikou a Ruskem, Čínou a Severní Koreou, mezi Putinem a Asadem ve válce v Sýrii,“ řekl údajně František.

Papež řekl, že jeho největší starostí je „ohrožení imigrace.“

„Jak dobře víte, největším problémem dnešního světa – který bohužel narůstá – jsou chudí, slabí a vyloučení,“ řekl František, „kdy část z nich tvoří imigranti.“

„Na druhou stranu existují země, kde většina chudých nepochází z migračních toků, ale ze sociálních katastrof; jiné mají jen málo místních chudých, ale děsí se invaze migrantů,“ pokračoval.

„Proto mi G20 dělá starosti: to bude mít primárně dopad na imigranty ze zemí celého světa a dopady to bude mít časem čím dál větší.“

Po dotazu na jeho názory na příčiny vyvolávající masovou migraci František řekl, že primárním důvodem za současnou migrací je ekonomika.

„Nedělejte si žádné iluze, chudé národy jsou přitahovány kontinenty a zeměmi dávného bohatství,“ řekl, „zvláště Evropou.“

„Kolonialismus začal v Evropě. Existovaly pozitivní aspekty kolonialismu, ale i negativní. Nicméně Evropa zbohatla, stala se nejbohatší na světě. Ta tedy bude hlavním cílem migrujících lidí,“ řekl.

Salfari ve svém interview papeži sdělil svůj vlastní názor ohledně budoucnosti Evropy, kdy zdůrazňoval potřebu, aby se Evropa uchýlila k federální struktuře, což je názor, který s ním pontifik sdílel.

Evropské národy se pohnou, „pokud si uvědomí pravdu,“ řekl František, „Evropa se buď stane federální komunitou, nebo přestane pro kohokoliv na světě něco znamenat.“

Papež František od svého zvolení poskytl zvláště hodně interview právě Scalfarimu, ateistovi, co založil italský deník La Repubblica. Tento žurnalista údajně o svých rozhovorech nevede záznam, ale interview publikuje podle paměti.

Avšak dodneška papež nepopřel nic, co Scalfari napsal, a ani mu nepřestal další interview udělovat, což pozorovatele vedlo k závěru, že je se Scalfariho psaním spokojen.

Zdroj: breitbart.com

Loading...

Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor