Putin: „Trump v televizi se hodně liší od toho skutečně živého Trumpa“
9. července 2017 Redakce AC24 Ze světa 11970 0
thumbnail
Po předchozím komentáři prezidenta Trumpa, že „jeho schůzka s Putinem byla ohromná,“ naladil ruský prezident optimistický tón ohledně budoucích vztahů s USA poznámkou, že ten Donald Trump, kterého vidíte v televizi, se hodně liší od toho skutečně živého, s dodatkem, že „co se týče osobních vztahů, myslím, že ty byly navázány.“ ...

 

 

Putin se ve své 25 minutové tiskové konferenci pečlivě dotkl všech témat, „co vyvolávají převraty na trzích“, takže vyjádřily naději pro Sýrii a vysvětlili své pohledy na obvinění Ruska z vměšování a na kybernetickou bezpečnost.

The Hill hlásí, že Putin zopakoval, že neexistuje žádný důvod myslet si, že by se Rusko v roce 2016 vměšovalo do amerického volebního procesu a dal jasně na srozuměnou, že to cítí tak, že mu prezident věří…

„Trump k tomu položil řadu otázek. Zodpověděl jsem mu ty otázky, jak nejlépe jsem uměl. Myslím, že to vzal v úvahu a souhlasí se mnou, ale spíše byste se měli zeptat jeho, jak to cítí on.“

Po své schůzce s americkým vůdcem v Hamburku dostal pocit, že vztahy mezi oběma zeměmi by se měly přinejmenším částečně zotavit.

„Co se týče osobních vztahů, myslím, že ty navázány jsou,“ řekl Putin o schůzce s Trumpem.

„Myslím, že když budeme v budování svých vztahů během svých zítřejších rozhovorů pokračovat, tak vznikne základna pro to, abychom uvěřili, že budeme moci – přinejmenším částečně – obnovit tu míru spolupráce, jaká je zapotřebí,“ řekl Putin.

Ohledně kybernetické bezpečnosti, RT hlásí, že ruský vůdce řekl, že se s Trumpem „dohodl, že by v této sféře nikdy nemělo dojít k situaci nejistoty, zvláště v budoucnu.“

„Americký prezident a já jsme se dohodli na vytvoření pracovní skupiny a na spolupráci na tom, jak společně monitorovat bezpečnost kybernetického prostoru, jak zajistit bezpodmínečné dodržování mezinárodních právních norem a jak bránit vměšování do záležitostí cizích zemí,“ řekl Putin.

„Pokud se nám podaří tuto práci zorganizovat – a já nemám žádný důvod o tom pochybovat – tak tato témata přestanou být hájemstvím spekulací (o ruském vměšování),“ dodal.

Během tiskové konference se mluvilo i o situaci v Sýrii, kdy Putin řekl, že nová americká administrativa má k této záležitosti „daleko pragmatičtější“ postoj.

„Myslím, že postoj USA začíná být pragmatičtější. Nevypadá, že by se drasticky změnil (v porovnání s Obamovou administrativou), je tu ale vzájemné porozumění, že spojenými silami toho můžeme hodně dosáhnout,“ řekl.

Tento přístup Washingtonu umožnil dohodu o zóně de-eskalace na jihovýchodě Sýrie, což bylo jedním z „průlomů“ během pátečního rozhovoru s Trumpem, dodal ruský prezident. Takže je tu něco dalšího, čeho se chytit pro CNN s jejími 24 hodin denně proudícími analýzami toho, že každé slovo, které on pronese, je ‚důkazem‘, že se spikl za účelem dopředného svržení Hillary a skoncování s americkou demokracií.

Zdroj: zerohedge.com

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor