Po předchozím komentáři prezidenta Trumpa, že „jeho schůzka s Putinem byla ohromná,“ naladil ruský prezident optimistický tón ohledně budoucích vztahů s USA poznámkou, že ten Donald Trump, kterého vidíte v televizi, se hodně liší od toho skutečně živého, s dodatkem, že „co se týče osobních vztahů, myslím, že ty byly navázány.“ …
Putin se ve své 25 minutové tiskové konferenci pečlivě dotkl všech témat, „co vyvolávají převraty na trzích“, takže vyjádřily naději pro Sýrii a vysvětlili své pohledy na obvinění Ruska z vměšování a na kybernetickou bezpečnost.
The Hill hlásí, že Putin zopakoval, že neexistuje žádný důvod myslet si, že by se Rusko v roce 2016 vměšovalo do amerického volebního procesu a dal jasně na srozuměnou, že to cítí tak, že mu prezident věří…
„Trump k tomu položil řadu otázek. Zodpověděl jsem mu ty otázky, jak nejlépe jsem uměl. Myslím, že to vzal v úvahu a souhlasí se mnou, ale spíše byste se měli zeptat jeho, jak to cítí on.“
Po své schůzce s americkým vůdcem v Hamburku dostal pocit, že vztahy mezi oběma zeměmi by se měly přinejmenším částečně zotavit.
„Co se týče osobních vztahů, myslím, že ty navázány jsou,“ řekl Putin o schůzce s Trumpem.
„Myslím, že když budeme v budování svých vztahů během svých zítřejších rozhovorů pokračovat, tak vznikne základna pro to, abychom uvěřili, že budeme moci – přinejmenším částečně – obnovit tu míru spolupráce, jaká je zapotřebí,“ řekl Putin.
Ohledně kybernetické bezpečnosti, RT hlásí, že ruský vůdce řekl, že se s Trumpem „dohodl, že by v této sféře nikdy nemělo dojít k situaci nejistoty, zvláště v budoucnu.“
„Americký prezident a já jsme se dohodli na vytvoření pracovní skupiny a na spolupráci na tom, jak společně monitorovat bezpečnost kybernetického prostoru, jak zajistit bezpodmínečné dodržování mezinárodních právních norem a jak bránit vměšování do záležitostí cizích zemí,“ řekl Putin.
„Pokud se nám podaří tuto práci zorganizovat – a já nemám žádný důvod o tom pochybovat – tak tato témata přestanou být hájemstvím spekulací (o ruském vměšování),“ dodal.
Během tiskové konference se mluvilo i o situaci v Sýrii, kdy Putin řekl, že nová americká administrativa má k této záležitosti „daleko pragmatičtější“ postoj.
„Myslím, že postoj USA začíná být pragmatičtější. Nevypadá, že by se drasticky změnil (v porovnání s Obamovou administrativou), je tu ale vzájemné porozumění, že spojenými silami toho můžeme hodně dosáhnout,“ řekl.
Tento přístup Washingtonu umožnil dohodu o zóně de-eskalace na jihovýchodě Sýrie, což bylo jedním z „průlomů“ během pátečního rozhovoru s Trumpem, dodal ruský prezident. Takže je tu něco dalšího, čeho se chytit pro CNN s jejími 24 hodin denně proudícími analýzami toho, že každé slovo, které on pronese, je ‚důkazem‘, že se spikl za účelem dopředného svržení Hillary a skoncování s americkou demokracií.
Zdroj: zerohedge.com