Putin se setkal s Trumpem, schůzka se nakonec protáhla přes dvě hodiny času
7. července 2017 Redakce AC24 Ze světa 9433 0
thumbnail
Ruský president Vladimir Putin oznámil, že na první schůzce s americkým prezidentem Donaldem Trumpem projednal situaci na Ukrajině a v Sýrii, boj s terorismem a kybernetickou bezpečnost. „Velmi dlouho jsme jednal s prezidentem Spojených států. Nahromadilo se mnoho otázek, byla tam Ukrajina i Sýrie a další problémy, některé dvoustranné otázky.

 

 

Opět jsme se vrátili k otázce boje s terorismem a kybernetické bezpečnosti," řekl Putin na schůzce s japonským premiérem Šinzó Abe.

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že osobní setkání s ruskou hlavou státu Vladimirem Putinem je pro něj velká čest.

Trump se na úvod schůzky obrátil k přítomným novinářům a o Putinovi mluvil ve třetí osobě: „Prezident Putin a já projednali různé otázky." Trump řekl, že po tomto dialogu očekává, že ve vztazích mezi Ruskem a USA dojde k mnoha pozitivním změnám.

Poté se Trump obrátil přímo k Putinovi a řekl: „Je mi ctí potkat vás osobně."

Ruský prezident odpověděl, že je rád, že se mohl s Trumpem setkat. Putin se během svého úvodního slova obracel přímo k Trumpovi.

První osobní schůzka Trumpa s Putinem se oproti očekávání výrazně protáhla. Oba prezidenti podle ministerstva zahraničí USA jednali dvě a půl hodiny.

Spojené státy a Rusko chtějí oznámit, že jsou připraveny vyhlásit v jihozápadní Sýrii příměří, které začne platit od neděle. S odvoláním na nejmenované americké představitele to napsala agentura AP.

Zdroj: snews.com

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor