Nyní půjdeme po kterémkoliv letounu koalice vedené USA na syrské obloze, uvedlo ruské ministerstvo
19. června 2017 Redakce AC24 Ze světa 23292 0
thumbnail
Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že útok letectva USA na syrský letoun lze považovat za „akt agrese“ a oznámilo, že zastavuje s USA styk v rámci memoranda o zabránění incidentů na syrské obloze. Teď půjde ruská raketová obrana po kterémkoliv letounu koalice vedené USA západně od řeky Eufrat.
 

„V oblastech, kde prování na syrské obloze bojové mise Ruské letectvo se půjde po jakémkoliv létajícím objektu mezinárodní koalice západně od řeky Eufrat, ať to bude nepilotovaný prostředek nebo tryskový letoun, a pro ruské vzdušné a pozemní obranné síly se stane cílem,“ oznámilo toto ministerstvo.

Ruské ozbrojené síly dodaly, že velení USA vedené koalice neučinilo žádný pokus vyhnout se tomuto incidentu přes de-konfliktní kanál s Ruskem.

„Považujeme takovéto akce velení USA za záměrné porušení jejich závazků v rámci memoranda o zamezení incidentů a bezpečnosti leteckého provozu během operací v Sýrii podepsaného 20. října 2015.

Podle tohoto ministerstva je americká akce proti Syrskému letectvu aktem vojenské agrese proti suverénnímu státu.

„Opakované nepřátelství letectva USA proti legitimním ozbrojeným silám členského státu OSN pod záminkou ‚boje s terorismem‘ je hrubým porušením mezinárodního práva a de facto vojenskou agresí proti Syrské arabské republice.

18. června koalice vedená USA sestřelila Su-22 Syrského letectva v západní části provincie Raqqah. Tento Su-22 plnil svou misi proti ISIS.

Zdroj: southfront.org

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor