Krátké zprávy z Ruska (sobota a neděle, 17-18. června 2017)
19. června 2017 Redakce AC24 Ze světa 6358 0
thumbnail
Vážení čtenáři, přinášíme vám aktuální krátké zprávy z portálu Rusvesna. 1; ATO bude rozšířena na celé území Ukrajiny, říká politolog. Ukrajinská strana války má zájem na tom, aby se zrušilo konání voleb, ve kterých se očekává porážka. 2; Veverky nakažen vzteklinou atakují ukrajinský Těrnopol. V jednom z parků zavedli karanténu.
 

3; Torpédoborec amerického námořnictva se srazil s obchodní lodí u břehů Japonska. Je mnoho zraněných. Americké námořnictvo se obrátilo na pobřežní ochranu Japonska o pomoc.

4; Bitva generálů. V USA jmenovali hlavní soupeře v nové studené válce. Nová studená válka mezi Moskvou a Washingtonem skončí soupeřením dvou nejvlivnějších důstojníků své doby – armádního generála Valerije Gerasimova a poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost generála Herberta McMastera.

5; Ruský podnikatel pokazil Američanům pohled na Sochu Svobody. Ruský podnikatel Jevgenij Švidler zaclonil svou jachtou pohled na Sochu Svobody.

6; Ukrajina je zemí mizejícího obyvatelstva. Trend snižování počtu obyvatel dnes už prakticky není možné zvrátit.

7; Děsivé tornádo se vrhlo na USA. Bouře kácela stromy, strhávala střechy z domů a automobily ze silnic.

8; Konec Chalífátu. Pseudostátní útvar „Islámský stát“ se rozpadá, ale terorismus nikam nezmizí.

9; Boj proti ruštině: Přijde Bandera a nastolí pořádek. Jak rozumět poslancům Kyjevské nejvyšší rady, kteří předložili nový návrh zákona směřující proti ruskému jazyku?

10; Ukrajina na rozcestí. Co čeká Donbas po „zvláštní operaci“? Je vysoká pravděpodobnost, že ve Washingtonu Porošenko dostane instrukci, aby vypověděl Minské dohody.

11; Za uplynulý týden došlo k útoku na Želobok, k bojům u Doněcka a ke zvýšení aktivity gruzínských ostřelovačů. Zahynula jedna civilní obyvatelka, devět lidí bylo zraněno.

12; Stopa v Pravém sektoru, Co může říci podezřelý z vraždy bývalého poslance Státní dumy Voroněnkova? SBU zadržela Jaroslava Tarasenka podezřelého z vraždy bývalého poslance Státní dumy Denise Voroněnkova.

13; Proč Putin nemůže být lhostejnější než my? Bojte se lhostejných, neboť právě v důsledku jejich mlčenlivého souhlasu se na Zemi dějí ta nejhorší zvěrstva.

14; Jatka v Deráa, Syrská armáda a ruské letectvo zlikvidovaly stovky ozbrojenců. Syrská armáda, Hizballáh a ruské letectvo uskutečnily rozsáhlou operaci na vyčištění okolí Deráa od teroristů Haját Tachrír aš-Šám.

15; Proč Donald Trump nepotřebuje Ukrajinu? Amerika je pro Trumpa daleko důležitější než nějaká Ukrajina.

16; Maďarsko: Jak byli zabíjeni komunisté. V říjnu a listopadu 1956 došlo v hlavním městě Maďarska k nefalšované fašistické vzpouře.

17; Merkelová vystoupila proti antiruským sankcím. Merkelová sdílí názor německého ministra zahraničí a rakouského kancléře, kteří odsoudili návrh nových amerických sankcí vůči Rusku.

18; Ukrajinská armáda třináctkrát ostřelovala pozice Luganské armády. Palba byla vedena z dělostřeleckých prostředků ráže 122 mm, z minometů ráží 120 a 82 mm, z bojových vozidel pěchoty, protivzdušných komplexů, granátometů a střelných zbraní.

19; Syrská armáda včera zavedla režim přerušení palby v místě nejprudších bojů na jihu Sýrie.

20; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Jasinovatou. Dvě obce – Kaštanovoje a Krasnyj Partizan – zůstaly bez elektřiny.

21; V Bílém domě požadují zahájení útoku na jihu Sýrie, Dva vysoce postavení představitelé Bílého domu trvají na rozšíření vojenských akcí v Sýrii, ale šéf Pentagonu je proti.

22; Byla obnovena výroba ruských okřídlených plavidel „Kometa“. Zájem o plavidla na odvodních křídlech vyjádřilo Řecko, které je dříve v SSSR kupovalo.

23; Rusové jdou! Ministerstvo obrany si podalo žádost o registraci značek „Rusové jdou!“, „V armádě lahodně“ a „Zdvořilí medvídci“.

24; Pošta Ruska se dostala na jednu z prvních pozic v žebříčku mezinárodních služeb. Pošta Ruska zaujala šesté místo ze 198 operátorů ve světovém žebříčku kvality služeb u mezinárodních poštovních zásilek.

25; Americké námořnictvo potvrdilo nezvěstnost sedmi lidí při srážce torpédoborce a obchodní lodi. V důsledku srážky byli vážně zraněni dva lidé včetně velitele lodi.

26; Trump vydělal v roce 2016 literární činnosti 7 milionů dolarů. V USA bylo zveřejněno finanční prohlášení hlavy státu Donalda Trumpa.

27; USA nikdy nezveřejní informace o katastrofě MH-17, říká Putin. Během rozhovoru se Oliver Stone zeptal Putina, myslí-li si, že americká rozvědka může disponovat informacemi o sestřelení Boeingu.

28; Maďaři vyhánějí ze země Sorosovy agenty. Premiér Viktor Orbán prohlásil, že Sorosova nevládní organizace je jedinou mafií v Maďarsku.

29; Putin: Amerika nikdy nedocení jadernou sílu Ruska. Podle názoru prezidenta Putina americké úřady nechápou rozsah jaderného potenciálu Ruska.

30; Porošenko zrušil zákon Savčenkové. Prezident Ukrajiny zrušil zákon nazývaný podle poslankyně Naděždy Savčenko.

31; Školy v Lotyšsku trestají za používání ruštiny. Několik lotyšských škol bylo vystaveno sankcím ze strany Centra pro státní jazyk po prověrce na absolventských plesech.

32; Pop Gapon je můj hrdina. Spisovatel a publicista Israel Šamir srovnává Alexeje Navalného a popa Gapona.

33; Iskandery zasáhly velitelská stanoviště cvičného nepřítele během cvičení na polygonu v Leningradské oblasti.

34; Kocour-jasnovidec předpověděl vítězství Ruska. Kocour Achill z Ermitáže zvolený za jasnovidce Poháru konfederací předpověděl výsledek zápasu Rusko – Nový Zéland. Ten skutečně skončil výsledkem 2:0 pro ruské národní mužstvo.

35; Americké námořnictvo informovalo o poškození svého torpédoborce po srážce s obchodní lodí. Předtím americké námořnictvo informovalo o evakuaci tří členů posádky včetně kapitána. Pokračuje pátrání po sedmi členech posádky torpédoborce.

36; Opilý voják ukrajinské armády vyvolal krvavou potyčku a postřílel čtyři své kolegy. Šest dalších je zraněno. V Národní policii opakovaně hlásí, že morálně-psychický stav kyjevských vojáků se trvale zhoršuje.

37; V Kongresu USA chtějí vytvořit centrum pro Karatelé z ATO se rozhodli podpořit Navalného. V Kyjevě ozbrojenci trestních batalionů a aktivisté uskutečnili shromáždění na podporu akcí ruské opozice.

38; Afghánský voják postřílel americké vojáky. Minimálně čtyři američtí vojáci zahynuli v důsledku útoku afghánského vojáka na základně v Afghánistánu.

39; Savčenková komentovala zrušení „svého“ zákona. Poslankyně poznamenala, že má v úmyslu pracovat na návrhu zákona na vybalancování systému spravedlnosti na Ukrajině.

40; Ruské letectvo odvrátilo protiútok průlom ozbrojenců do města Deyr az-Zaur a zlikvidovali dva polní velitele Islámského státu. Ministerstvo obrany Ruska oznámilo odražení pokusu ozbrojenců Islámského státu o proražení obrany obklíčené posádky ve městě Deyr az-Zaur.

41; Trump komentoval incident s torpédoborcem amerického námořnictva Fitzgerald, který se srazil s kontejnerovou lodí u břehů Japonska.

42; Vojenská prokuratura Ukrajiny zahájila trestní řízení ve věci prodeje uhlí z Donbasu. Oznámila to tisková tajemnice generálního prokurátora Ukrajina Larisa Sargan.

43; Na Ukrajině ozbrojení těžaři jantaru zaútočili na policisty. Jsou zranění. 17. června kolem 04:00 policisté zjistili případ nezákonné těžby jantaru a zabavili kopáčům dvě čerpadla.

44; Medveděv se rozhodl vytvořit v barentsově moři čtyři ostrovy. V Barentsově moři se objeví čtyři umělé ostrovy.

45; Rusko a Evropa musí být spolu. A Moskva je k tomu připravena. Prezident Ruska řekl, že podle názoru nedávno zemřelého německého kancléře Helmuta Kohla Evropa a Rusko musí být spolu.

46; NATO se od nás může mnohému naučit, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Západní aliance se musí připravit na nové výzvy a s Ukrajinou to bude snazší než bez ní, řekl Klimkin.

47; Luganská republika shromažďuje fakta o činnosti tajných služeb Ukrajiny a chystá se je předat OBSE. Luganská republika shromažďuje informace o protiprávních činech SBU vůči pracovníkům médií pracujících na východě Ukrajiny.

48; Bílý dům chce zachovat pružnost v otázce sankcí proti Rusku. Administrativa USA má v úmyslu spolupracovat s Kongresem na přijetí vhodných změn v návrhu zákona o nových sankcích.

49; V Donbasu byl zničen pomník „hrdinů ATO“. V Popasné byla povalena žulová deska se jmény okupantů.

50; Kdo z představitelů velkého byznysu financuje nový majdan na Ukrajině? V Kyjevě vládne neklid. Probíhají rozhovory, uzavírají se spojenectví. A přitom se nakupují zbraně a připravují se lidé.

51; Během přehlídky v Londýně ztratilo pět příslušníků gardy vědomí. Hlavní příčinou bezvědomí bylo horko.

52; Ukrajinská armáda zahájila včera večer palbu na Jasinovatou. Byla poškozena budova internátu. Nedlouho před ostřelováním byly na centrálním náměstí pozorovány drony ukrajinské armády.

53; Ukrajinská armáda ostřelovala Zolotoje, aby z toho mohla obvinit vojáky Luganské republiky. Na místo události přijeli jako první vojáci z 24. brigády v kuklách, kteří se pokoušeli zamést stopy v místě ostřelování.

54; Krym je ruské historické území, říká německý politik. Německá pravicová strana „Alternativa pro Německo na sjezdu v Karlsruhe odsoudila sankce proti Rusku.

55; Útok na město Rakká se začíná utápět v krvi. Bylo zabito mnoho spojenců USA, zraněné Američany evakuují vrtulníky. Bitva o syrské město Rakká začíná navzdory vítězným pokřikům velení americké koalice silně připomínat Mosul-2.

56; Kolem 40 plavidel a servisních lodí doplní ruské vojenské námořnictvo. Probíhá aktivní práce na vývoji a doplnění skupin strategických a mnohocílových jaderných podmořských křižníků.

57; K čemu může vést Trumpův Kubánský obrat? Další Trumpův krok ve směru rušení dříve uzavřených dohod a slibů předchozí administrativy.

58; Vyostření situace v Perském zálivu. Vojáci z člunu Saúdské Arábie stříleli na íránská plavidla. Pobřežní ochrana Saúdské Arábie zahájila palbu na íránské čluny v Perském zálivu. Jsou hlášeni mrtví.

59; Rapper Basta pořádal po návštěvě Krymu koncert v Kyjevě. Několik dní předtím ozbrojenci Pravého sektoru pohrozili, že zmaří jeho koncert v Oděse.

60; Piloti amerického letectva zahynuli kvůli závadě kyslíkového systému. Čtyři piloti zemřeli kvůli chybám v činnosti kyslíkového vybavení na stíhacích bombardérech F/A.18.

61; K čemu potřebuje Rusko umělé ostrovy? V Kolském zálivu Barentsova moře se objeví čtyři umělé ostrovy.

62; Bezvízový režim je jen prázdný zvuk pro ubožáky. Zjednodušený vízový režim pro Ukrajince je krokem vpřed, který dává nové šance a možnosti. Ale využít jich může jen málokdo.

63; O významu Minska-2 pro Donbas. Všichni si zvykli na „Minsk“ nadávat, ale to nadávání nemá reálný základ. Je to jen zvyk, který je nám dán od přírody.

64; Ostrovy průniku. K čemu povede společné využívání Kuril Ruskem a Japonskem? V podstatě jde o svérázného Trojského koně, kterého by Japonci chtěli vypustit na tato území.

65; Sýrie má blízko k definitivnímu vítězství nad terorismem bez ohledu na jeho podporu ze strany USA, EU a zemí Zálivu, říká šejk Nabil Kauk. Bandy v Sýrii a Iráku jsou produktem saúdské ideologie vahhábismu, která napomáhá exportu terorismu do celého světa.

66; Nacistická avantgarda Ukrajiny. Hlavně nenávidět Moskvu. A s jakou ideologickou omáčkou je už jen otázkou taktiky.

67; Ukrajina 1933: očista informačního pole. Šéf SBU vystoupil s návrhem na zavedení změn do Trestního řádu Ukrajiny s cílem vyhodnocení „všech forem a metod vedení hybridní války“. (Číslo 1933 má odkazovat na číslo podobného zákona z nacistického Německa „O zradě německého národa“).

68; Bezvízový režim: Anatolij Šaríj se rozhodl šokovat Ukrajince a ukázal jim život v Paříži. Novinář ukázal odpadky a bezdomovce v ulicích jednoho z nejvýznamnějších hlavních měst Evropy a také ukázal ceny jídla.

69; Blesková válka: Tygři a ruské letectvo osvobodili od Islámského státu 14 obcí za den a dalších 1300 čtverečních kilometrů území na cestě k městu Rakká za pouhé dva týdny. V čele s útočnou divizí Tiger Force za podpory ruského letectva se syrská armáda posunula na západ od osvobozených ropných nalezišť.

70; Je třeba se podívat, jak to skončí. Putin o nových sankcích USA proti Rusku. Pro Moskvu je prozatím předčasné podnikat jakékoli kroky v reakci na úmysly USA zpřísnit sankce.

71; Všichni „ztracení“ námořníci z amerického torpédoborce Fitzgerald byli nalezeni mrtví. Torpédoborec amerického námořnictva Fitzgerald se srazil s filipínskou obchodní lodí.

72; Ukrajina prospala ovládnutí své ekonomiky Čínou. Zatímco Kyjev bojoval s „agresorem“, úplně prospal plíživý útok východního „monstra“ – Číny.

73; V roce 1996 ve skutečnosti zvítězil Zjuganov. Jelcina přivedly Spojené státy a Clinton. Vyšetřování portálu World Socialist Website ukazuje americké „nevměšování“ do voleb v Rusku.

74; Neonacisté zablokovali centrum Kyjeva, aby zabránili pochodu homosexuálů. Připomeňme, že pochod homosexuálů byl plánován v Kyjevě na 18. června.

75; Prezident Kostariky spolkl vosu před očima novinářů. Nevyvedlo ho to z míry a pokračoval v interview.

76; V Kyjevě proběhl pochod homosexuálů. Došlo k potyčkám. Navzdory protestům neonacistů proběhl v Kyjevě takzvaný Pochod rovnosti.

77; Policie USA zadržela tři podezřelé z vraždy školáka z Ruska Arťoma Ziberova a jeho kamaráda Šádího Adího Nadžara.

78; Shořelo úplně všechno! Pozice 28. mechanizované brigády ukrajinské armády byly zlikvidovány. Ostřelování civilních čtvrtí nezůstalo pro první batalion 28. mechanizované brigády ukrajinské armády bez následků.

79; Ukrajina uskutečnila cvičení letectva „Modrý trojzubec“. Cvičení se konalo takřka současně s pochodem homosexuálů v Kyjevě.

80; Účastníci pochodu homosexuálů se schovali v metru, neonacisté pokračovali v potyčkách s policií. Policie se snažila odvézt zadržených ale dostala se do obklíčení.

81; V Doněcku se bude konat velký festival rapu. Přinejmenším dvě jména účastníků festivalu jsou prozatím držena v tajnosti.

82; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády zahynul jeden voják ozbrojených sil Doněcké republiky.

83; Putovní vlajka: Neonacisté zabavili homosexuálům jejich vlajku. Ukrajinským neonacistům – odpůrcům pochodu se podařilo sebrat účastníkům pochodu duhovou vlajku.

84; Neuvěřitelný Porošenkův cynismus. Kdybyste věděli, jaké je štěstí, že je můj otec živ. Prezident války se pochlubil, že jeho otec je na rozdíl od tisíců obětí jeho války naživu.

85; Ohrožení národní bezpečnosti: Po triumfu v Kyjevě zakázali ruskému rapperovi Bastovi koncert v Oděse. Je vidět, že SBU a ukrajinští neonacisté dostali po masovém koncertu v Kyjevě strach.

86; V budově ministerstva obrany v Oděse došlo k výbuchu. V noci ze soboty na neděli došlo v budově ministerstva obrany na šesté stanici Velké fontány k výbuchu.

87; Putin komentoval svou „přímou linku“. Zdůraznil, že se neustále zabývá otázkami, se kterými se na něho Rusové obrátili během přímé linky.

88; Pravý sektor ostřeloval pozice ukrajinské armády. Byl zraněn voják a dvě bojová vozidla pěchoty byla vyřazena.

89; Ukrajinská armáda ostřelovala Jasinovatou během slavností u příležitosti dne lékařů. Byl poškozen internát.

90; Jsou za tím špinavé kremelské ruce. Poradce ukrajinského ministra vnitra se distancoval od naho fotografie na sociální síti. Skandálně známý bývalý hlavní drogový policista Ilja Kiva vysvětlil původ problematické selfie fotografie na svém Instagramu.

91; Ať se čančají a malují si rty. Ve Státní dumě komentovali pochod homosexuálů v Kyjevě. Když se Ukrajina vydala cestou do Evropy, ať tedy přijímají také jejich hodnoty.

92; Rusko objevilo první naleziště ropy v pobřežních vodách Východní Arktidy. Do využití arktického šelfu bude investováno 250 miliard rublů.

93; Zvláštní pozvání. V USA chtějí zjednodušit vydávání zelených karet pro homosexuály z Ruska. Zákonodárci z Kalifornie žádají prezidenta Donalda Trumpa, aby usnadnil získávání zelené karty ruským homosexuálům.

94; Neonacisté po skončení pochodu homosexuálů zaútočili na mladého Izraelce. Po útoku byl vchod do restaurace zablokován.

95; Zatímco USA používají dělostřelectvo ze 60. let, Rusko vyvíjí nové zbraně, píše National Interest. Pentagon nadále vybavuje armádu modernizovanými verzemi staré techniky.

96; Obrovské tornádo se objevilo u břehů Krymu. V Černém moři u krymských břehů se objevilo obrovské tornádo.

97; Ruský pavoučí muž pokořil mrakodrap „Moscow City“. Předtím se v médiích objevilo video, na kterém člověk bez jakéhokoli jištění leze nahoru po stěně věže Eurasia.

98; Záchrana Aleppa. Jak ruští vojáci vracejí mír do největšího syrského města. Vrátit se k plnohodnotnému mírovému životu město zatím ale ještě nemůže. Ulice a celé čtvrti jsou plné nevybuchlé munice.

99; Putin provedl kádrové změny v silových strukturách. Propuštěno ze služby bylo několik šéfů regionálních správ Ministerstva vnitra, vyšetřovacího výboru a vězeňské služby. Byl jmenován nový šéf Státní inspekce bezpečnosti silniční dopravy.

100; Putin obnovuje světový řád, který narušily Spojené státy, říká Oliver Stone. Americký režisér zdůraznil, že pro prezidenta Ruska hrají klíčovou roli zákon a pořádek.

101; V hlavním městě Afghánistánu byl unesen občan USA. Unesený Američan se v Kábulu nacházel služebně. Zabýval se jedním z projektů Světové banky.

102; V centru Lvova vjel Land Cruiser do davu lidí u kostela svatého Ondřeje, kde právě skončila bohoslužba. Jedna žena zemřela na místě, druhá musela být s vážnými zraněními převezena do nemocnice.

103; Kanadská novinářka, která pobývala v Sýrii, obvinila západní média ze lži. Zdůrazňuje, že civilní obyvatelstvo trpí vinou teroristů a vůbec ne v důsledku akcí syrské vlády a Ruska.

104; V Konotopu v Sumské oblasti opilý poslanec oblastní rady Sergej Demecha zahájil střelbu v lázních, kde se rekreovaly rodiny s dětmi.

105; V Turecku více než 730 vojáků muselo do nemocnice kvůli otravě potravinami. Kvůli rozsáhlé mimořádné situaci ve vojenské jednotce byla zahájena prověrka. Na pokyn prokuratury bylo zadrženo 21 lidí.

106; V Idlíbu ozbrojenci zastřelili váženého islámského duchovního kvůli odlišným názorům na modlitby. V syrské „rezervaci ozbrojených islamistů“ – v provincii Idlíb neuplyne den bez vražd a krvavých střetů.

107; Je na čase přestat honit ruské přízraky, říká šéf výboru pro rozvědku amerického Kongresu. Musíme se vrátit k reálné práci.

108; Airbus předvedl novou verzi světově největšího dopravního letadla. A380plus má změněnou konstrukci křídla a předělaný interiér, kde je o dalších 80 míst více pro cestující.

109; V Charkově jen pro zábavu začali střílet na ulici. Podrobnosti k této mimořádné události sdělila tisková služba hlídkové policie.

110; V Německu kvůli hrozbě teroristického činu evakuovali letadlo. Po kontrole letadla policie zadržela dva muže pro podezření z přípravy teroristického činu.

111; Raketa pro Islámský stát. Ozbrojenec natočil na kameru setkání s „Nočním lovcem“ ruského letectva u Palmýry. Propagandistické křídlo Islámského státu nedávno vydalo film o bojích v poušti u Palmýry.

112; Koalice USA sestřelila letadlo syrských ozbrojených sil. Jak upřesňují kurdská média, letadlo syrských ozbrojených sil předtím zaútočilo na pozice syrské opozice.

113; Rozhodčí zrušil gól Portugalců po zhlédnutí videozáznamu. Remíze mezi Portugalskem a Mexikem je pro ruské národní mužstvo nejlepší variantou.

114; Írán provedl raketový útok na základny teroristů v Sýrii. Úder byl veden balistickými raketami středního doletu na základny na východě země jako reakce na útoky proti Teheránu.

115; Účastník ATO byl tvrdě zbit za výkřik „Sláva Ukrajině!“ Napadený před příjezdem záchranky málem zemřel.

116; Mimořádné prohlášení syrského velení v souvislosti s letadlem sestřeleným americkou koalicí. Letadlo bylo sestřeleno v okamžiku, kdy plnilo bojový úkol při útoku na pozice teroristů Islámského státu.

117; V Krivém Rogu byl Saakašvili atakován vejcem naplněným zelenou tinkturou. Saakašviliho nadšení při jeho vyprávění o světlé budoucnosti evidentně někteří přítomní nesdíleli.

118; V americké koalici řekli, jak F-18 sestřelila Su-22 v Sýrii. Štáb americké koalice potvrdil útok na letadlo syrské armády.

119; Zacharova srovnala své tiskové konference s Večerníčkem. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí také řekla, co musí obětovat kvůli velkému množství práce.

120; NATO uskutečnilo cvičení zaměřené na odražení ruského útoku na Pobaltí. Západ se velmi bojí, že v případě ruské okupace Suvalského koridoru se Estonsko, Litva a Lotyšsko ocitnou v izolaci.

Zdroj: rusvesna.su

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor