Sama sebe označující za „vůdčí“ muslimskou skupinu vybírá tato organizace peníze na podporu „džihádu“ během svatého islámského měsíce ramadánu za použití obrázků prezidenta Donalda Trumpa, vůdce Brexitu Nigela Farage, britské ministerské předsedkyně Theresy May a britského ministra zahraničí Borise Johnsona. Muslimská rada veřejných záležitostí Spojeného království (MPACUK) vydala tento tweet v pondělí 1:30 odpoledne EST spolu s údajnou citací hadíthy od islámského proroka Mohammeda.
Ta zní: „Nejlepším Džihádem jsou slova spravedlnosti před utlačitelským vládcem.“
Tento tweet doprovázený „Pomoz nám tento ramadán bojovat v dobrém boji!“ stejně jako „Peníze = Lidská síla = AKCE,“ přichází je pár dnů poté, co násilný islamistický terorista ve Velké Británii u Manchesterské arény zabil 22 lidí a další tucty zranil.
O této citaci – stejně jako o většině Koránu a hadith – probíhají mezi učenci spory, co přesně znamenají, avšak někteří souhlasí s tím, že to znamená „promlouvej pravdu k mocným.“ Také panuje přesvědčení, že tvůrce hadith měl vyfabrikované informace. Je rovněž nejasné, jak by mohl pan Farage, vyobrazený výše, být považován za „tyrana“, když nezastává žádný výkonný úřad, a ve skutečnosti ani, jak by do toho zapadla britská ministerská předsedkyně Theresa May vzhledem k jejím opakovaným deklaracím ve prospěch islámu.
Některým by to mohlo připomenout intenzitu prosazování tohoto slova nebo systému víry, používanou jen pár dnů před povražděním nevinných lidí na Západě.
Islamistické skupiny po celé Velké Británii rovněž také uvedly, co je to „útlak“ nebo „utlačitelská vláda“, že to prostě znamená jakýkoliv právní systém kromě zákona šaría zavedeného pod islamistickým kalifátem.
Islamistická skupina Hizb-ut Tahrit UK na své webové stránce ohledně této citace uvádí: „Zkoušeli jsme tu tzv. ‚demokracii‘ v Pákistánu, Bangladéši a Iráku a viděli jsme, jaké to přináší ovoce. Zatímco v minulosti bohatství vyloupil jeden tyran se svou rodinou, tak teď tu máme celou kabalu tzv. ‚demokratů‘, kteří nás olupují o naše bohatství a tlačí naše země do sektářského chaosu.“
Dodávají: „‘Demokracie‘ není ničím jiným než přeludem, který Západ vytrubuje, aby dal lidem pocit, že se něco mění. Demokracii dovolí jen potud, pokud volby přivedou k moci ty, které chtějí. Zardari, Hasina, Karzai, Maliki a Erdogan jsou produkty téhle demokracie. V systému, který je z podstaty zkorumpovatelný, neudělají volby nic víc, než že dodají legitimitu těm, kdo slouží zájmům Západu.“
Nakonec tato skupina uvádí: „Ummah potřebuje změnu a úpí po ní. A k takové změně dojde pouze, když se vrátíme zpět ke svému základu, jako je Ummah – tj. k islámu. Zřízení islamistického systému vlády – tj. Kalifátu – je jediným způsobem, jakým lze dosáhnout, aby Ummah dosáhla svého postavení jako národa mezi národy.“
Sama skupina MPACUK je známa sériemi kontroverzí počínaje antisemitismem a znevažováním holocaustu bývalým vůdcem této skupiny Ahgarem Buharim, který dával i peníze popírači holocaustu Davidu Irvingovi, a s následným tvrzením, že mu v noci „sionisté“ ukradli boty.
Tato skupina je teď vedena miláčkem Labour Party Razou Nadim, který v muslimských komunitách obhajoval teroristy Al Kaidy a zlořečil „Strýčku Tomovi.“ Webová stránka této skupiny rovněž hostí příspěvek tvrdící, že rasové zaujetí „Strýčka Toma“ je plně přijatelné pro ty, kdo zpochybňují islám a islamismus.
Odkaz v tweetu MPACUK rovněž čtenáře odkazuje na stránku crowdfundingu LaunchGood, kde tvrdí, že se snaží vybrat 20 000 GBP, aby zřídili „Nervové centrum proti islamofobii.“
Tato webová stránka cituje Sulaimana Ghaniho, kazatele, který podporuje ideu islamistického kalifátu, kterého předtím napadali ahmadiyyatští muslimové, které ve Velké Británii a v jiných zemích běžně utlačují sunnité.
To „nervové centrum“ je údajně zapotřebí k „mobilizaci 10 000 muslimů po celé Británii, aby se zapojili do bouří na sociálních médiích, kterými politiky a média zaženou do kouta a učiní je odpovědnými MPAC.“
Zdroj: breitbart.com