Amerika se svými regionálními spojenci pod falešnou záminkou boje proti ISIS, podpořila tzv. Rijádskou deklarace odsouhlasenou v neděli 55 muslimskými zeměmi v saúdském hlavním městě. Toto prohlášení tvrdící, že je o „boji s terorismem ve všech jeho formách, zaměřujíc se na jeho intelektuální kořeny, na vysušení zdrojů jeho financování a na přijetí všech nezbytných opatření k prevenci proti teroristickým zločinům a k boji proti nim v rámci užší spolupráce mezi jejich státy,“ je deklarací masového klamu.
Saúdská Arábie, Izrael a americká regionální přítomnost představují epicentrum regionálního a globálního státního terorismu – které tuto metlu lidstva podporuje, ne že by s ní bojovalo.
Saudi Press Agency prohlašuje:
„Globální centrum pro boj proti extremismu, co bojuje proti intelektuálnímu, mediálnímu a digitálnímu extremismu a prosazuje koexistenci a toleranci mezi lidmi,“ sídlící v Rijádu by bylo k popukání směšné, kdyby hrozba představovaná Washingtonem, Saúdskou Arábií a dalšími darebnými státy regionu, nebyla tak zkázonosná.
Signatářské země Rijádské deklarace se zavázaly poskytnout „rezervní síly 34 000 vojáků“ nikoliv, „na podporu operací proti teroristickým organizacím v Iráku a v Sýrii, kdyby jich bylo zapotřebí,“ jak tvrdí.
Ty totiž v komplotu s destruktivní imperiální agendou Washingtonu kují pikle za odstranění syrské a íránské suverenity, čímž zajišťují nekonečnost středovýchodních válek.
Zvláště vypíchli Írán, kdy tento dokument tvrdí, že signatáři „potvrzují své naprosté odmítání praktik íránského režimu konstruovaných k destabilizaci bezpečnosti a stability regionu a v širším měřítku i světa a jeho pokračující podporu terorismu a extremismu,“ což je naprostým protipólem agendy Teheránu.
Ten je cílem těchto útoků za svou suverénní nezávislost, jelikož je to národ, který Amerika nekontroluje a rival Saúdů. V imperiálních plánech se proto volá po změně jeho režimu.
V neděli íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif tweetnul:
„Írán je hned po skutečných volbách terčem útoku prezidenta USA z té bašty demokracie a umírněnosti (Saúdské Arábie). Je to zahraniční politika nebo jen opojení těmi 480 miliardami $ za ten kšeft?“
Vedle toho v Londýně sídlící zpravodajská síť al-Araby al-Jadeed citovala Zarifa:
Trump „musí se Saúdy začít dialog o způsobech jak zabránit teroristům a takfirisům přiživovat ten požár v regionu a opakování něčeho takového, jako byl incident 11. září jimi sponzorovanými teroristy na Západě.“
„Ten projekt iránofobie už roky zkoušel iniciovat a prosazoval sionistický režim… Írán se snaží o stabilitu v celém regionu, protože ví, že dosažení bezpečnosti doma na úkor snížení bezpečnosti u sousedů je z podstaty nemožné.“
Bohužel, jak Zarif ví, politiky USA a Saúdů terorismus přiživují za využití ISIS a podobně smýšlejících skupin k prosazování svých imperiálních agend.
Trumpova nedělní promluva k muslimskému světu byla cvičením klamu – dlouhodobě odhalovaného americkou zavedenou politikou, jejími nekonečnými agresivními válkami i oznámenou dohodou s Rijádem o prodeji ničivých zbraní za stovky miliard dolarů během následujícího desetiletí, které jsou čistě jen kvůli útokům, nikoliv kvůli obraně.
Cílem Washingtonu není „potlačit (terorismus) extremismus,“ jak Trump tvrdil, je to o podpoře a dalším podněcování pokračujících amerických snah o nezpochybnitelnou globální dominanci.
Rijádská deklarace je součástí tohoto spiknutí za prosazení jejich záměrů a je naprostým protipólem toho, co její signatáři tvrdí.
Stephen Lendman
Zdroj: globalresearch.ca