Koalice pod vedením USA udeřila proti provládním jednotkám v Sýrii. Jaká bude reakce?
18. května 2017 Redakce AC24 Ze světa 23938 0
thumbnail
Koalice pod vedením USA zaútočila na pozice provládních jednotek v Sýrii, sděluje agentura Reuters s odvoláním na amerického úředníka. Útok byl proveden jako odpověď na útok stoupenců Damašku na Amerikou podporované opoziční síly. Podle předběžných informací byla střelba koalice varovná, sděluje agentura. (ilustrační foto)
 

France-Presse specifikuje, že incident proběhl nedaleko od syrsko-jordánské hranice.

„Konvoj se pohyboval po cestě a nereagoval na opakovaná upozornění, aby se nepřibližoval k vojskům koalice v At-Tanfu", oznámil agentuře americký armádní zdroj.

USA společně se spojenci od roku 2014 provádí v Sýrii a Iráku operace proti bojovníkům IS a pomáhá v tomto boji ozbrojeným jednotkám syrské opozice. Koalice pod vedením Washingtonu jedná v Sýrii bez souhlasu zákonné vlády země.

USA zatím nemají informace, mohli-li být vojáci vládních sil v Sýrii v konvoji, na který USA zaútočily, uvádí agentura Associated Press s odvoláním na zástupce amerických orgánů.

„Zástupci amerických orgánů oznamují, že USA zaútočily na síly, které podporují (pozn. prezidenta Bašára) Asada, zůstává však nejasným, jestli tam byly vládní síly," píše agentura.

Podle jednoho z úředníků provládní síly vešly v tzv. zónu deeskalace bez povolení a byly přijaty za nebezpečí pro spojenecká vojska. Podle úředníků to byl obranný útok. Zatím není známo, jestli se tam nacházeli vojáci USA. Oficiální komentáře syrské strany ohledně těchto prohlášení nebyly přijaty.

Zdroj: breitbart.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor