Americká a britská vojska pronikají do Sýrie po boku teroristů
17. května 2017 Redakce AC24 Ze světa 10926 0
thumbnail
Sýrie je ve stavu vysoké pohotovosti kvůli nárůstu amerických vojsk na jordánské hranici v poslední době, což vypadá jako příprava na invazi z jihu a jihozápadu. Teď už Spojené státy a Británie vstupují do jižní Sýrie z těch samých míst Jordánska, o kterých předchozí zprávy naznačovaly, že by jich mohlo být použito.
 

Activist Post hlásí:

Americká a Britská vojska už byla nafilmována, jak projíždí po boku džihádistické teroristické organizace Jaysh Mughawr al-Thurah, což je pobočka Svobodné syrské armády, pohraničním přechodem v gubernii Homs. Tato vojska zjevně směřovala do oblasti Hamimah. Tyto zprávy první zveřejnila tisková agentura SMART, která píše, že přibližně 150 amerických a britských vojenských příslušníků vstoupilo do Sýrie z Jordánska.

Tisková agentura SMART poskytla o svých tvrzeích video-doklady. Toto video údajně ukazuje několik vojenských příslušníků v ozbrojených Humvees, jak se zapojující do přestřelky po boku s teroristickými silami, které obsluhují i kamery. A opravdu ty povědomé výkřiky „Allahu Akbar“ je slyšet po celou dobu tohoto videa.

Hamimah je asi 90 km východně od Palmyry poblíž venkova Deir ez-Zour. Poblíž leží také město Albukamal se strategickým významem pro USA.

Pohyb těchto vojsk je významný, protože jejich cílem by mohlo být odříznout postup Syrských vojsk na Deir ez-Zour. V podstatě je to způsob, jak Syrským vojskům zabránit prolomit obležení tohoto města a zabránit jejich postupu na východ, aniž by porušili ruskou bezletovou zónu rozprostírající se nad jinými částmi této země. Zabrání-li Syrským vojskům v postupu na východ, tak tím do značné míry připraví situaci, během níž by šlo Sýrii rozkouskovat.

Přítomnost amerických a britských jednotek v této oblasti by však mohla vést i k přímé konfrontaci mezi Západem a Syrskými silami. Sýrie už opakovaně varovala před jordánskou a Západní agresí a syrská vláda nevypadá, že by byla ochotná Spojeným státům dovolit odříznout její postup na Deir ez-Zour. Některé zprávy přicházející ze Středního východu oznamují, že Syrské ozbrojené síly právě do této oblasti vysílají vojska. Tyto zprávy však nejsou potvrzené.

Tento poslední vpád do Sýrie je zase další eskalací Spojených států v jejich agresivní válce proti syrské vládě a vypadá to jako pokus vynutit „federalizaci“ Sýrie.

Podle zpráv z Financial Times ještě 29. června 2015 bylo tehdy jordánským plánem zřídit na jižní hranici Sýrie nárazníkovou zónu táhnoucí se provinciemi Deraa a Suwayada. Do této „nárazníkové zóny“ by s největší pravděpodobností patřilo město Deraa a realizovala by se zde další vtělení turecko-amerických tužeb na vytváření „militarizovaných zón“ k „oddělení nárazníkových území od vládních sil.“

Ač by se do toho zřejmě zapojila i jordánská vojska, tak by ta zóna byla převážně obsazena teroristy, jimž by se dostávalo podpory od Spojených států a Západu.

Tento plán na zničení Sýrie za využití Jordánska jakožto nástupiště se rozpracovával nejméně už od roku 1983, kdy už se psalo v dokumentech CIA, že využití Iráku na východě, Turecka ze severu, Izraele z jihu a Jordánska z jihovýchodu by bylo metodou umožňující poražení Hafeze al-Assada. Později o takové myšlence diskutoval finančnický mozkový trust (think-tank) Brookingský institut, že právě takto by šlo porazit Sýrii a Bašara al-Assada, když se využije stejná strategie (jen místo Iráku se použije ISIS) a vyvolá se „válka na velkém počtu front“, která Assadovým silám znemožní adekvátně reagovat.

Zdroj: activistpost.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor