Izraelský ministr: Nastal čas zavraždit Asada a zničit Írán
17. května 2017 Redakce AC24 Ze světa 10191 0
thumbnail
Izraelský ministr Yoav Galant vyzval k zavraždění syrského vůdce Bašara Assada, o čemž říká, že to bude krok předcházející zničení Íránu. Izraelský ministr bydlení řekl Haaretz, že si myslí, že ta „zmijí hlava“ v Teheránu se musí utnout, jakmile bude odseknut ten její ocas – tj. Sýrie. „Zatím nám tu ve skutečnosti Sýrie popravuje lidi, úmyslně používá chemických zbraní, aby jim ubližovala, a teď v posledním kroku tohoto svého extremismu pálí jejich těla – což svět už 70 let neviděl,“ řekl Galant.
 

„Tím už překračujeme červenou linii a podle mého názoru nastal čas, toho Assada už zavraždit,“ pokračoval.

Rt.com hlásí:

„A až skočíme tím zmijím ocasem, tak se dostaneme k hlavě té zmije, která se nachází v Teheránu, a i s tou si poradíme,“ řekl.

To, co vypadá jako první zaznamenaná izraelský hrozba vraždou syrského prezidenta Bašara Assada, přichází poté, co americké ministerstvo zahraničí, vytasilo, aniž by prezentovalo byť i ždibec tvrdých důkazů, domněnky, že syrská vláda používá „krematoria“ u Damašku k pálení mrtvol lidí povražděných vládou.

Předtím v úterý řekl Galant izraelskému armádnímu rádiu, že Assadova vláda je ta nejhorší od časů nacistického Německa. „To, co se děje v Sýrii, lze podle všech klasifikací definovat jako genocidu,“ řekl podle Jerusalem Post armádnímu rádiu.

Penzionovaný generál IDF Galant dodal, že Izrael chce dosáhnout svržení Assadovy vlády alawitů a její výměnu u moci nahrazením „umírněným sunnitským vládcem.“

Některé z předchozích pokusů srovnávat Assadovu vládu s nacistickým režimem narazily na pobouření veřejnosti. Mluvčí Bílého domu Sean Spicer, který tvrdil, že ani Hitlerova komanda smrti nepoužívala chemických jedů během Holocaustu tak, „jak jich použil Assad,“ vyvolala pohoršení v USA i jinde.

Také určití žurnalisté se uchýlili ke srovnáním Assada s Hitlerem, když referovali o tvrzeních, že syrské síly použily chemických zbraní, ale i tato tvrzení veřejnost zavrhla.

V Británii vystudovaný lékař Assad je u moci od smrti svého otce dlouhodobého syrského prezidenta Hafeze Assada už od roku 1999. Sýrie je jednou z mála arabských zemí, kde se prezident volí celonárodním hlasováním.

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor