Neoconi v Bílém domě obviňují Asada z páchání holokaustu proti svému vlastnímu lidu
17. května 2017 Redakce AC24 Ze světa 4402 0
thumbnail
Neoconi v Bílém dome obvinili syrského prezidenta Bašar Asada z páchání holocaust proti svému vlastnímu lidu. Jen měsíc poté, co Trump provedl proti Sýrii útok křižujícími střelami, v reakci na útok chemickými zbraněmi pod falešnou vlajkou, který zabil tucty civilistů, se vztahy mezi USA a Sýrií zase zhoršily. ...
 

I přes důkazy, že ten smrtonosný útok v Sýrii spáchali USA podporovaní rebelové a nikoliv Asadův režim, se Trump rozhodl přidat se k agendě neoconů a Asada obvinit s ukrutností proti vlastním lidem, aby tak ospravedlnil i budoucí vojenskou intervenci do tohoto regionu.

V pondělí vydalo ministerstvo zahraničí prohlášení obviňující syrskou vládu z vedení masových vražd tisíců vězňů s následným pálením mrtvol v ohromném krematoriu za hlavním městem.

Výkonný náměstek ministra pro blízkovýchodní záležitosti Stuart Jones reportérům řekl, že Asad se pokouší ukrýt důkazy o holocaustu proti syrským občanům.

„Syrský režim, jak teď věříme, instaloval do vězeňského komplexu Saydnaya krematorium, které mu umožňuje zbavit se ostatků zadržených s jen málo důkazy,“ řekl Stuart Jones. „Věrohodné zdroje věří, že i v masových hrobech se zbavili spousty těl.“

Politico.com hlásí:

Ministerstvo zveřejnilo fotografie z komerčních satelitů ukazující cosi, o čem říkají, že je budova ve vězeňském komplexu, která bylo upravena na provoz krematoria.

Fotografie pořízené v průběhu několika let, počínaje rokem 2013, nijak jednoznačně nedokazují, že budova je krematoriem, ale ukazují konstrukce, které by tomu mohly odpovídat. Jenda fotka pořízená v lednu 2015 ukazuje oblast střechy budovy, na které není sníh, protože tam taje.

Když Jones prezentoval tyto fotografie, tak tvrdil, že vláda syrského prezidenta Bášara Asada s podporou Ruska a Íránu „poklesla do nových hlubin zavrženíhodnosti“ a obě země vyzval, aby využily svého vlivu v Sýrii k zařízení věrohodného zastavení palby a k zahájení politických rozhovorů.

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor