Angela Merkelová slibuje, že z Evropské unie udělá součást Německa
16. května 2017 Redakce AC24 Ze světa 19707 0
thumbnail
Německá kancléřka Angela Merkel se zapřisáhla, že restartuje a přetvoří Evropskou unii tak, aby se z ní stala větší, rozsáhlejší verze Německa. Merkelová voličům ve svém kampaňovém vystoupení řekla, že bude úzce spolupracovat s nově zvoleným globalistickým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, aby pomohli s restartem EU tak, aby se z ní stal právě ten blok, po jakém vždy toužila.
 

Merkelová promlouvající k davu jásajících fanoušků svým příznivcům řekla, že Německo s Francií to povedou po cestě vytvoření nové ‚německo-centrické‘ Evropské unie.

Express.co.uk hlásí

Kancléřka takto mluvila v Cáchách, kde v neděli skončila kampaň své strany před posledními zemskými volbami, než v září dojde k celonárodnímu hlasování.

CDU se v neděli těšila ze značného nárůstu podpory v nejlidnatější spolkové zemi Německa v Severním Porýní-Vestfálsku, která je domovem jedné pětiny německých voličů a často ve volbách určuje celonárodní trend.

Den po těchto výsledcích se tato německá vůdkyně sejde se spolu-eurofilem panem Macronem.

Francouzský prezident s ní den po své vlastní inauguraci povede rozhovory v Berlíně s cílem dohodnout, jak restartovat Evropský projekt.

Paní Merkelová posluchačům řekla: „Uděláme vše, nejen proto, abychom pomohli Francii, ale také, abychom spolu s Francií ztvárnili cestu k budoucnosti Evropy.

„Jsme šťastní, že jsou to Mark Rutte a Emmanuel Macron, tedy lidé, vyvíjející pro-evropské úsilí, kdo vyhrál ve volbách.

„To my spolu povedeme nový Evropský projekt a my budeme utvářet jeho budoucnost prostřednictvím své spolupráce.“

Slib restartovat a znovu spustit Evropský projekt přichází, jak věří experti, teď když vlna populismu zaměřeného proti EU dosahuje svého vrcholu.

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor